archive20 Tetor, 2021 - 23:24

Lajme

Ministria e Financave me një njoftim të rëndësishëm rreth kredive

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve e Republikës së Kosovës ka filluar zbatimin e Masës 3.6 për mbështetjen e likuiditetit familjar që nënkupton subvencionimin e kredive konsumuese. Andaj, njoftohen të gjithë klientët e bankave si dhe publiku i gjerë që gjatë aplikimit për kredi konsumuese në bankën e tyre ata...
Lajme

Aksident i rëndë në Podujevë, ka edhe të lënduar

Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën “Gryka e Llapit” në Podujevë. Këtë për FrontOnline e bëri të ditur zëdhënësi i Policisë në Prishtinë, Agron Borovci, duke shtuar se të përfshira dyshohet se në aksident janë dy vetura. “Rreth orës 22:00, është raportuar...
Lajme

Arrestohen 5 policë në kryeqytet, akuzat që rëndojnë mbi ta

Pesë efektivë të Policisë në Tiranë janë shoqëruar nga SHÇBA me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Ata dyshohet se kanë lejuar lokale hapur pas orës policore. Gjithashtu dyshohet se kanë lejuar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit dhe trafikimin e klandestinëve. Përveç efektivëve, mësohet se janë shoqëruar edhe disa...
Lajme

Policia jep detaje për aksionin e madh në Prishtinë, ku u arrestuan 6 persona e u u kapën 125 mijë Euro të shpëlara

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion policor në rajonin e Prishtinës, Ferizajt, Vitisë, Kaçanikut dhe Fushë Kosovës. Aksioni është realizuar nga Drejtoria për hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit. Bëhet e ditur se Policia ka arrestuar 6 persona në këtë aksion të urdhëruar nga Prokuroria Speciale e Kosovës në...
Lajme

Bëhuni gati, Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar se deri të premten më ngrohtë gjatë ditës e me diell. Në fundjavë reshje shiu dhe rënie e temperaturave Tutje sipas tyre, mot më i ngrohtë pritet të mbajë në ditët e ardhshme, me kthjellime e diell, derisa ditën e premte vranësirat do të shtohen orëve...
Lajme

Aksident në Mitrovicë, lëndohen dy persona

Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në Shupkovc të Mitrovicës, shkruan Gazeta Sinjali. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy vetura dhe deri më tani është raportuar për dy persona të lënduar të cilët janë dërguar për trajtim në Spitalin e Mitrovicës. Lajmin për Sinjalin e ka...
Lajme

Tronditëse: Gruaja vret burrin për arsye banale

Një grua në Britani ka thënë në gjykatë se qëlloi për vdekje bashkëshortin pas një debati për ushqimin “fshatar” që kishte përgatitur për ditëlindjen e saj. 66 vjeçarja Penelope Jackson, ka pranuar vrasjen e bashkëshortit 78 vjeçar David Jackson, por thotë se më parë kishte tentuar vetëvrasjen për të shpëtuar...
Lajme

E rëndë në Francë/ Gjendet një burrë me kokë të prerë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Francë. Një burri iu gjet koka e prerë në qytetin e Bolen. Policia ka nisur kërkimet për një të dyshuar, i cili konsiderohet si i rrezikshëm dhe është i pajisur me thikë, ndërsa aktualisht ndodhet në arrati. Sipas AFP, rasti nuk ka lidhje...
1 2 3 7
Page 1 of 7