archive19 Tetor, 2021 - 23:52

Lajme

Tronditet vendi në mbrëmje: Plagoset një person

Një aksident ka ndodhur pak më parë në rrugën “Skënderbeu”, në Sarandë. Policia njofton se në aksident janë përfshirë dy makina tip ‘Benz’. Njëri nga mjetet ka përplasur mjetin tjetër që ishte i ndaluar në rrugë dhe për pasojë drejtuesi i mjetit të fundit. Ai është transportuar në spital dhe...
Lajme

“Ditën polic, natën hajdut” – arrestohet polici i njohur

Një polic në Sarajevë është arrestuar nën dyshimet për vjedhje. Oficerët e policisë nga Sektori i Policisë Kriminale në kantonin e Sarajevë arrestuan kolegun e tyre i cili dyshohej për disa vjedhje. Policët po vazhdojnë punën për dokumentimin e veprës penale në fjalë, ndërkohë që nuk janë publikuar detaje të...
Lajme

Ekskluzive: Arrihet koalicioni VV-LDK

Jo zyrtarisht Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur pajtueshmëri për të bashkëqeverisur në Shtime, njofton Korrekt Press. Ky njoftim për bashkëqeverisje vjen pas një postimi të publikuar në faqen zyrtare nga kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Shtimes, Qemajl Aliu. Në foto shihen së bashku kandidati...
Lajme

Kërset karrigeja në LDK

Në mbledhjen e kandidatëve të LDK-së të mbajtur sonte në Vushtrri ka pasur pakënaqësi dhe akuza ndaj njëri tjetrit për vjedhje votash. Pasi kandidati i PDK-së, Ferit Idrizi doli i pari në zgjedhjet lokale duket se atmosfera në LDK-në e Vushtrrisë është tensionuar. Situata ka eskaluar dhe ka shkuar deri...
Lajme

Kurti nesër viziton Mitrovicën, zbulone arsyen

Kryeministri Albin Kurti nesër pritet të vizitojë ndërmarrjen “Trepça” në Mitrovicë. Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se Kurti do të shkojë në Mitrovicë në orën 08:00 Sipas njoftimit Kurti do të jetë i shoqëruar nga ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli. Vizita e Kurtit vie pas incidentit që kishte ndodhur para...
Lajme

“Marrëveshja ndërmjet Lutfi Hazirit e Listës Serbe”

Profesori Sadri Ramabaj në emisionin Pressing të T7, ka thënë se ekziston një marrëveshje e fshehtë në mes të kandidatit për kryetar të Gjilanit nga LDK, Lutfi Hazirit dhe Listës Serbe, shkruan Express. Ramabaja akuzoi mediat lidhur me këtë çështje kanë heshtur, edhe pse Klan Kosova ka raportuar para 2...
Lajme

Nesër kjo pjesë e Kosovës do të jetë në “terr”

KEDS ka bërë të ditur se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa vende do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Në një komunikatë për media, KEDS ka njoftuar për vendet dhe orarin e ndërprerjeve. Njoftimi i plotë: Prishtinë 1. NS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërprehet kohë pas...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Therret me thikë një 18 vjeçar në Klinë

Një person ka mbetur i plagosur me mjete të mprehta në Klinë. Sipas raportimeve të mediave lokale atje i lënduari është një i ri i moshës 18 vjeçare, përderisa nuk dihen motivet që quan në përleshjen ku plagë nga thika mori 18 vjeçari, shkruan Gazeta Infokus. Viktima fillimisht është dërguar...
1 2 3 7
Page 1 of 7