archive18 Tetor, 2021 - 23:25

Lajme

AAK fiton dy komuna pa balotazh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka arritur të fitojë pa balotazh në Komunën e Deçanit dhe të Suharekës. Në anën tjetër, AAK-ja ka shkuar në balotazh në pesë komuna të tjera, në katër prej të cilave ka dalë e para në zgjedhjet lokale që u mbajtën dje, shkruan lajmi.net. Kandidati...
Lajme

Masat e reja, vjen lajmi i fundit

Sot në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga COVID-19, ndërsa është regjistruar një rast i ri i infektimit. Edhe pse gjatë javëve të fundit në Kosovë është shënuar rënie e numrit të të vdekurve dhe infektuarve nga koronavirusi, në vendin tonë aktualisht vazhdojnë të jenë 632 raste...
Lajme

Haradinaj e quan “hajn” Kurtin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, deklaroi se i ishte përgjigjur ftesës së kryeministrit Albin Kurti për takim pas ngjarjeve që ndodhën në pikat kufitare në Veri, por që më pas ishte nervozuar pasi kishte arritur në zyre të tij. Në emisionin Rubikon në Klan Kosova ai tha se ftesën e...
Lajme

Haki Abazi befason: Bahtiri çliroi Mitrovicën nga “kapja”

Deputeti i LVV-së Haki Abazi ka folur për rezultatet e zgjedhjeve lokale. Abazi në RTV Dukagjini ka thënë se LVV ka pasur një rezultat jashtëzakonisht të mirë, krahasuar me zgjedhjet lokale të vitit 2017. Por sipas tij ka disa faktorë pse nuk kanë arritur më shumë në zgjedhje. “Do të...
Lajme

Çmimi i naftës, vjen lajmi i fundit

Çmimi i naftës në pikat e karburanteve ka arritur nivelin më të lartë të të gjitha kohërave, raportoi të hënën shoqata gjermane e automobilave, ADAC. Dje, çmimi mesatar në të gjithë vendin arriti në 1,555 euro (1,80 dollarë) për litër duke kaluar rekordin e mëparshëm prej 1,554 euro që ishte...
1 2 3 7
Page 1 of 7