archive17 Tetor, 2021 - 23:42

Lajme

Kjo nuk pritej, kundërshtari ia uron fitoren Bedri Hamzës

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetarin e Komunës së Mitrovicës së Jugut, Armend Agolli, e ka uruar kundërkandidatin e tij, Bedri Hamza, për rezultatin e arritur në Mitrovicë. Nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’, Agolli ka thënë se rezultatet në këto zgjedhje ishin të pakënaqshme për të, ndonëse thotë...
Lajme

Çka po ndodhë në Vushtrri? – Rezultate befasuese

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numërimin e votave për zgjedhjet lokale të 2021-ës. Aktualisht kandidati i PDK-së, Ferit Idrizi është duke prirë me vota. Ai deri tani ka marrë 7 mijë e 933 vota. Pasuar nga Xhafer Gashi i LDK-së i cili ka 7 mijë e 796 vota apo...
Lajme

Kjo është befasia e zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar se ka përfunduar votimi në komunën e Hanin të Elezit, shkruan Gazeta Express. Pas disa mandateve në krye të kësaj komune, kandidati i pavarur Rufki Suma nuk ka arritur që të sigurojë votat e mjaftueshme për t’u ulur sërish në kolltukun e kryetarit....
Lajme

Plagoset me armë zjarri një person në Skenderaj

Një person është plagosur me armë zjarri në qytetin e Skenderajt. Kjo është bërë e ditur nga Policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës së Jugut. Sipas policisë, rasti në fjalë ka ndodhur rreth orës 20:45, transmeton lajmi.net. “Sonte rreth orës 20:45 është raportuar se në QKMF-Skenderaj, viktima i gjinisë...
Lajme

9 komuna fitohen pa balotazh, PDK ka fituar shumicën

Komisioni Qendror Zgjedhor ka filluar publikimin e rezultateve për kryetarë të komunave të Kosovës. Kur janë numëruar pothuajse gati gjysma e votave janë mësuar fituesit e nëntë komunave të Kosovës pa balotazh. Partia Demokratike e Kosovës prin me pesë komuna të fituara pa balotazh, LDK me dy komuna dhe AAK...
Lajme

A e dini kush po e fiton Malishevën?

Në uebfaqën e KQZ’së janë duke u transmetuar rezultatet e zgjedhjeve të sotme drejtpërsëdrejti. Deri më tani edhe nga Exit Pollet e ndryshme janë publikuar sondazhet për të gjitha partitë politike. PDK, VV dhe LDK janë pa dyshim partitë më të votuara në këto zgjedhje. Sipas ritmit të numërimit të...
Lajme

Të shtëna me armë zjarri në Skënderaj

Sot rreth orës 20:45, në sheshin “Adem Jashari” në Skënderaj, ka pasur të shtëna me armë zjarri, raporton Gazeta Sinjali. Policia ka njoftuar se një person është lënduar nga një predhë e plumbit. Sipas policisë, nga ky incident është lënduar një person që më pas ka marrë trajtim mjekësor në...
Lajme

Sulmi me armë në Jarinjë

Objekti i zyrtarëve policorë dhe doganierëve është goditur me plumb sonte rreth orës 19:00 në Jarinjë. Për fat të mirë, përveç dëmeve në objekt nuk ka të lënduar në njerëz, ndërsa nuk dihet autori dhe motivi i këtij sulmi. Korrespondentja e KosovaPress e cila ndodhet në Jarinje bën të ditur...
1 2 3 9
Page 1 of 9