archive16 Tetor, 2021 - 23:25

Lajme

Konflikt i armatosur mes dy grupeve

Një përplasje me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin jug-lindor të Adanasë në Turqi duke shkaktuar shqetësim në të gjithë vendin. Mediat lokale raportojnë për një përplasje të armatosur mes dy fiseve që udhëheqin qytetin, ndërsa pamjet tregojnë civilë me automatikë në duar që qëllojnë ndaj njeri-tjetrit. Hurriyet...
Lajme

Qeveria siriane sulmon qytetin në kufi me Turqinë, 4 të vdekur, 3 prej tyre policë, dhjetëra të tjerë të plagosur

Predhat e artilerisë së qeverisë siriane goditën një qytet të kontrolluar nga rebelët pranë kufirit me Turqinë të shtunën duke vrarë katër persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me qendër në Britani tha se tre policë, stacioni i të cilëve u godit...
Lajme

Sonte Peja kërkon drejtësi për ty, nesër i thotë stop pazarit që bënë me kokën tënde- Lajmërohet sërish vëllai i kandidatit të vrarë të PDK për Pejë

Armend Ademaj, vëllai i ish kandidatit tashmë të ndjerë nga PDK-ja për Pejë, Astrit Ademaj, ka shpërndarë në rrjetin social Facebook një grafit me mbishkrimin drejtësi për Astrit Ademajn, ku kërkohet bojkotimi i zgjedhjeve që do mbahen kësaj të diele Ai krahas së fotos së grafitit në mur ka lënë...
Sporti

Ky është futbolli në Kosovë, dy futbollistë të ekipes së njohur përfundojnë në spital me këmbë e hundë të thyera

Klubi futbollistik, Kika me anë të një statusi në rrjetin social, Facebook, bashkangjitur me fotografi – ka njoftuar se ndeshja me Ferizajin bëri që dy lojtarë të KF Kika të përfundojnë në spital. Sipas klubit, njëri ka thyer hundën, kurse tjetri këmbën Ndeshja e zhvilluara sot në kuadër të Ligës...
ShowBiz

Arjola Demiri dëgjon sure të Kuranit kur udhëton me makinë

Aktorja ka zbuluar këtë gjë për veten në Big Brother VIP. Arjola Demiri përveç që dëgjon muzikë tha se ka një listë të sureve të Kuranit në telefonin e saj, shkruan lajmi.net. Ajo shtoi se ato i dëgjon gjatë rrugës kur është duke udhëtuar me makinë. Po ashtu, Arjola tha...
Lajme

Pagesa për familjarët…

Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka thënë se ka ofruar kompensim për familjarët e 10 personave që janë vrarë gjatë sulmit me dron në muajin Gusht, gjatë gazës finale të tërheqjes së forcave ndërkombëtare nga Afganistani. Pentagoni tha se po punonte gjithashtu për të ndihmuar anëtarët e mbijetuar të familjes të...
ShowBiz

S’ka gjumë sonte, Arta Nitaj na tregon të pasmet e mëdha

Arta Nitaj është një nga femrat më të komentuara shqiptare dhe po ashtu mjaft e ndjekur në rrjetet sociale. Vetëm në llogarinë e saj personale në Instagram, bukuroshja nga Peja numëron mbi 300 mijë ndjekës, e ku nuk mungojnë as pozat provokuese në të cilat ajo shfaqet përherë plot sharm....
Lajme

Kjo është thirrja e Grenellit

Ish-i Dërguari Special i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell, ka thënë se misioni i UNMIK-ut në Kosovë është humbje e taksave të amerikanëve dhe se duhet të reformohet thellësisht ose të përmbyllet. “Krerët e UNMIK-ut në Kosovë fajësojnë komunikimin e dobët, BE-në, Ursula von der Leyen dhe NATO-n për dhunën...
1 2 3 7
Page 1 of 7