archive14 Tetor, 2021 - 23:33

Lajme

Edhe sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat janë arsyet? A do të vazhdojë kjo tendencë? Me fillimin e sezonit të ngrohjes së objekteve, çmimet e rritura ndjeshëm të energjisë po i rëndojnë familjet....
Lajme

Sondazhi i fundit: Rrezultat befasues në Skenderaj

Sipas sondazhit të fundit nuk do të ketë balotazh në Komunën e Skenderajt dhe Fadil Nura i PDK-së del fitues me 56.2 % të votave. Në këtë matje të opinionit publik kanë marrë pjesë 800 respodentë dhe i njëjti është realizuar më 6 tetor. Rezultatet e sondazhit të Klan Kosovër...
ShowBiz

Përlotet Fifi- por arsyeja është vërtetë qesharake

Afrimiteti mes Fifit dhe Granitit po gjen ulje-ngritje të reja çdo ditë e më shumë. Këtë herë “krisjen” në këtë marrëdhënie e ka nxitur Fifi, e cila duket se nuk e përballon dot vëmendjen që Graniti i jep vajzave të tjera të shtëpisë. Fillimisht këngëtarja nuk ka hezituar të nisë...
Lajme

Tërmeti godet sërish vendin Grek

Tërmeti ka goditur sërish pasditen e sotme Greqinë. Mediat greke, bëjnë me dije se tërmeti ishte me magnitudë 5 i shkallës Rihter, dhe epiqendra ishte pranë Naxos, në një thellësi prej 10 km. Kujtojmë se dy ditë më parë një lëkundje e fortë tërmeti me madhësi 6.3 u regjistrua në...
Lajme

Arrestohet mjeku i njohur

Policia e Kosovës, pas pranimit të një informate nga Stacioni Policor në Prizren, për dyshime se në një laborator biokimik në Prizren po lëshohen teste të falsifikuara, ka filluar me veprime hetimore në koordinim me Inspektorët e Ministrisë së Shëndetësisë. PK-ja bën të ditur se gjatë inspektimit të bërë me...
1 2 3 7
Page 1 of 7