archive13 Tetor, 2021 - 23:32

Lajme

Eurodeputetja gjermane i drejtohet ashpër Borrellit

Eurodeputetja gjermane, Viola Von Cramon i ka reaguar ashpër shefit për politika të jashtme të BE-së, Joseph Borrell, në lidhje me një deklaratë që ky i fundit lëshoi për zhvillimet në veri, e ku e akuzonte Kosovën për “veprime të njëanshme”. Von Cramon, i ka bërë thirrje Borrellit që të...
Lajme

Kimete Berisha: Albin Kurti lyp dashuri në Gjakovë e luftë në veri

Opinionistja, Kimete Berisha, ka komentuar veprimin e fundit të kryeministrit, Albin Kurti, i cili sot mori vendim për një aksion në veri të vendit, i cili sipas Berishës, solli vetëm policë të lënduar. Berisha ka thënë se Kurti në ‘Gjakovë lyp dashuri, në Veri lyp luftë’. Postimi i saj i...
Lajme

Xhandarmëria serbe këndon këngën “Të nisemi drejt për në Kosovë” para Vuçiqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka shkuar në Kralevë për të vizituar xhandarmërinë serbe, pas intervenimit të Policisë së Kosovës në nivel vendi kundër kontrabandës së mallrave dhe krimit të organizuar. Xhandarmëria serbe para presidentit serb këndoi këngën famëkeqe me motive të mëdha të urrejtjes ndaj shqiptarëve “Të nisemi drejt...
Lajme

Ngjarjet në veri, SHBA ka një thirrje për palët

Departamenti amerikan i Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara bëjnë thirrje për qetësi, pas zhvillimeve të sotme në veri të Kosovës. “Ne do të vazhdojmë të punojmë me Bashkimin Evropian dhe NATO-n për t’iu ndihmuar të gjitha palëve që të arrijnë përparim në normalizimin e marrëdhënieve dhe ulje të...
Lajme

E rëndë: Raportohen për disa të vdekur, arsyeja është kjo

Një burrë në Norvegji u ka marrë jetën disa personave dhe ka plagosur të tjerë pasi doli në rrugë me një hark dhe shigjeta dhe nisi të sulmojë qytetarët. Ngjarja ka ndodhur në Kongsberg ndërsa policia ka konfirmuar se i dyshuari është arrestuar. “Një person është neutralizuar…nga informacionet që kemi,...
Lajme

Daçiq kërcënon hapur: Luftë apo paqe, vendosni…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në veri të Kosovës. Ai u shpreh se, bashkësia ndërkombëtare duhet të marrë masat më të forta për të ndaluar lëvizjet e njëanshme që do të sjellin të gjithë rajonin në një situatë “luftë ose paqe”, transmeton...
Lajme

Lirimi i Thaçit, vjen lajmi i fundit

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë lëshuar një urdhër për Policinë e Kosovës për t’u përgjigjur në detaje nëse ata mund të sigurojnë mbrojtjen në liri të Veselit, Krasniqit e Selimit. .Kërkesën e njëjtë e ka bërë edhe mbrojtja e ish – Presidentit Thaçi, ajo është duke u shqyrtuar ende...
Lajme

Lista e nxënësave që do përfitojnë mbështetje nga 600 euro nga ministria e Financave dhe Arsimit

Ministria e Financave dhe Ministria e Arsimit kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi që u mundëson të rinjve t’i rrisin njohuritë në fushën e teknologjisë informative. “Përmes këtij bashkëpunimi, do të mbështesim 2 mijë maturantë me kuponë që mbulojnë shpenzimet për ndjekjen e kurseve në fushën e teknologjisë informative dhe nxënien...
1 2 3 8
Page 1 of 8