archive12 Tetor, 2021 - 23:15

Lajme

Hiqet ora policore? Vjen lajmi i rëndësishëm

Në Kosovë rënia e numrit të rasteve të reja me koronavirus ka ndikur që në vend të bien ndjeshëm edhe rastet aktive. Pavarësisht kësaj, Kosova po vazhdon të jetë nën regjimin e orës policore, e cila vlen nga ora 10:00 e mbrëmjes, deri në 05:00 të mënjesit, shkruan lajmi.net. Aktualisht,...
Lajme

Tre persona të lënduar nga aksidenti në qendër të Prishtinës

Tre persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku që ka ndodhur rreth gjysmë ore më parë në rrugën Luan Haradinaj në Prishtinë. Në aksident ishin të përfshira dy vetura. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Të...
Lajme

EKSKLUZIVE: Gjuajtje me armë në tubimin e VV-së

Në tubimin e Vetëvendosjes në fshatin Gllanasell në komunën e Drenasit, një person është parë teksa po gjuante me armë brenda ambienteve të mbyllura, raporton Gazeta Insajderi. Në tubimin zgjedhor të Lëvizjes Vetëvendosje në fashatin Gllanasell të Komunës së Drenasit, një qytetar ka gjuajtur me armë në ambientin e mbyllur....
Lajme

E trishtë: Vdes një 19-vjeçare

Një 19-vjeçare ka humbur jetën nga Covid 19 në Mal të Zi. Autoritetet shëndetësore njoftuan se e reja ishte infektuar nga fundi i gushtit, dhe nuk ishte e vaksinuar. “Gjatë trajtimit ajo kishte një sulm në zemër pas së cilit për kohë të shkurtër iu rikthye funksioni i zemrës, por...
1 2 3 7
Page 1 of 7