archive11 Tetor, 2021 - 23:44

Lajme

Sherri në shtëpinë publike ku u plagos i riu shqiptar

Mediat në Gjermani kanë zbardhur shkakun e sherrit në një shtëpi publike, 4 dite me pare ku mbeti i plagosur me thikë një i ri shqiptar. Gjithçka nisi pasi 25-vjeçari shqiptar kërkoi që t’i ktheheshin paratë, pasi ishte i pakënaqur me shërbimet seksuale në shtëpinë publike. Në debat e sipër,...
Lajme

Masat e reja, vjen lajmi i fundit

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka reaguar pas vendimit të MSH-së që masat kundër Covid-19 të vazhdojnë të jenë në fuqi. Ata thonë se gastronomia po bëhet prap kurban, raporton Indeksonline. Tutje, ata thonë se i kanë ofruar Ministrisë së Shëndetësisë argumente të mjaftueshme që nuk kanë kuptim të mbahen...
Lajme

Procesi mësimor, vjen një lajm shumë i rëndësishëm

Asociacioni i Komunave të Kosovës me anë të një kërkese i është drejtuar Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit lidhur me mbajtjen e votimeve për zgjedhjet lokale nëpër objektet shkollore. Ata kërkojnë dezinfektimin e shkollave dhe pushim më datë 18 tetor (e hënë), një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve...
Biznes

Çmimet e naftës, vjen lajmi i fundit

Shtëpia e Bardhë vazhdon t’u bëjë thirrje vendet prodhuese të naftës që të “bëjnë më shumë” për të mbështetur rimëkëmbjen ekonomike globale, tha një zyrtar të hënën, pasi çmimet e naftës së papërpunuar arritën pikën më të lartë në disa vite. Zyrtari tha se administrata po monitoron nga afër koston...
Lajme

Ekskluzive: Ky është vendimi për çmimin e rrymës në Veri

Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur ta anulojë vendimin e Zyrës së Rregullatorit për Energji për t’ua paguar rrymën katër komunave në veri të Kosovës gjatë viteve 2012-2017. Pas ankesës së Avokatit të Popullit, Gjykata e ka vlerësuar të kundërligjshëm vendimin e ZRRE-së, raporton Gazeta Express. Ajo e ka detyruar...
Lajme

“Kryeministri Kurti me sjellje agresive ndaj qytetarëve”

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, ka komentuar veprimet e fundit të kryeministrit, Albin Kurti, për të cilin thotë se “ka kaluar në sjellje agresive” ndaj qytetarëve të Kosovës dhe se, sipas tij, ndëshkimi do t’i jepet ditën e zgjedhjeve, më 17 tetor. Gashi...
Lajme

Futet në operacion personi që u plagos

Sezair Belegu mbeti i plagosur me tre plumba sot, rreth orës 18:00 në “Çarshinë e Gjatë”, në Pejë. Për shkak të plagëve që mori në bark e në shpinë ai u dërgua për trajtim mjekësor në Spitalin e Pejës, për t’u transferuar më pas në QKUK, raporton Gazeta Sinjali. Mjeku...
Biznes

Vjen një lajm shumë i rëndësishëm nga Ministria e Financave

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka paralajmëruar fillimin e jetësimit të skemës së garantuar të punësimit për të rinjtë , si pjesë e Pakos së Ringjalljes Ekonomike. Ai përmes një postimi në profilin e tij në “Facebook”, ka thanë se janë në fazën e zhvillimit të platformës...
1 2 3 7
Page 1 of 7