archive10 Tetor, 2021 - 23:46

Lajme

Rast i rëndë në Istog, ish-ushtari i UÇK-së që ka humbur njërën këmbë, rrezikon të mbetet në rrugë

Një rast i rëndë është paraqitur në Istog. Ish-ushtari i UÇK-së, Aldaid Haziraj në luftë është plagosur rëndë. Pasi kishte shitur gjithçka që ka pasur, pas 11 operimeve mjekët në QKUK janë detyruar t’ia këpusin këmbën e djathtë për shkak të një infeksioni. Por vuajtjet e ish-luftëtarin nuk kanë mbaruar....
Lajme

A e njihni këtë politikane të Kosovës?

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka shpërndarë një foto të saj kur ishte në moshën 7 vjecare. Citaku në këtë foto shihet me veshje kombëtare shqiptare dhe me instrumentin kombëtar, çiftelinë. “Une, 7 vjeçe, me qifteli”, shkroi shkurt Çitaku në postimin e shpërndarë në Facebook....
ShowBiz

Lediana e “Për’puthen”: Kosovaret i dua fortë

Nder personazhet më të pëlqyera në formatin ‘Përputhen’ ishte Lediana Prenga, vajza që gjeti fatin e jetës në emision. Të dielën në emisionin ‘Kosovë Show’ ajo dha komente për kosovarët, derisa lavdëroi. “Çdo javë vi në Kosovë. Më pëlqejnë shumë kosovarët, ndoshta edhe do të jetoja atje”, tha ai. “Më...
BiznesLajme

Ky vend kërkon shoferë me pagë 2750 euro

Rritja e transportit duket se është e pandërprerë me kompanitë shumëkombëshe që kërkojnë vazhdimisht drejtues të rinj profesionistë për nevojat që dalin, duke dhënë paga të kënaqshme për të plotësuar menjëherë vendet e lira. Midis tyre janë kompanitë në Gjermani të cilat po kërkojnë jo një ose dy, por 500...
Lajme

Masat e reja anti-Covid, vjen lajmi i rëndësishëm

Javët e fundit është ulur ndjeshëm numri i rasteve me COVID dhe ka pasur ditë që asnjë person nuk ka vdekur nga pandemia. Pas përmirësimit të situates kryetarët e komunave gjatë kësaj jave zhvilluan takim virtual ministren e Shëndetësisë, Dafina Gexha dhe me ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert...
Lajme

Duhet të dyfishohen pagat e veteranëve të luftës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka folur sot para veteranëve dhe familjarëve të të rënëve në Junik ku ka thënë se punë shumë e rëndësishme është dyfishimi i pagave të invalidëve dhe pensionet e familjarëve të dëshmorëve. Dyfishimin e këtyre pensioneve Haradinaj ka thënë se...
1 2 3 8
Page 1 of 8