archive9 Tetor, 2021 - 23:30

Lajme

VIDEO: Plaçkitje me armë zjarri në një farmaci në Prishtinë

Një plaçkitje me armë zjarri ka ndodhur gjatë natës së sotme në një farmaci në Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur në “Green Pharmacy” në lagjen Lakrishte. Në videon e siguruar nga lajmi.net shihet një person i cili nën kërcënim të armës arrin që nga farmacia të marrë një shumë të parave....
Lajme

Lajm i hidhur: Vdes veterani i UÇK-së

Sot, ka vdekur minatori 52 vjeçar i Minierës Trepça në Stan Tërg, Ridvan Hyseni, shkruan Jepi zë Hyseni është vlerësuar për punën dhe angazhimi i tij për shumë vite në ndërmarrjen si një punëtor shumë i zellshëm, familjar i mirë, i qetë e fjalë pak. Lajmin për vdekjen e tij...
Sporti

Kush është Bosel, boksieri që do ndeshjet me Haxhi Krasniqin

Sonte adhuruesit e boksit do të shohin spektakël. Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi do të takohet me gjermanin, Dominic Bosel, shkruan Reporteri.net Ky duel fillon nga ora 23:30 dhe pritet të jetë mjaft interesant. Meçi zhvillohet në kuadër të titujve në kategorinë e rëndë WBA dhe IBO që aktualisht i takojnë,...
Sporti

Brojaaaaaa super gol, Shqipëria në avantazh-afër fitores

Është përsëri ai, super Armando Broja i cili ka kaluar Shqipërinë në epërsi. Ishte minuta e 80-të kur Broja realizoi golin e epërsisë. Ai u inkuadrua në lojë pak minuta më herët. Kujtojmë se në ndeshjen e parë ndaj Hungarisë ishte Broja që shënoi golin e fitores....
Sporti

Kjo nuk u pa në TV – Ky ishte mesazhi që tifozët kosovarë shpalosën në shkallët e stadiumit në Suedi

Ka përfunduar takimi ndërmjet Suedisë dhe Kosovës, duel ky në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2022. Ndonëse ndeshja përfundoi me rezultatin 2:0 në të mire të Suedisë, ajo se çfarë shpalosën tifozët ‘Dardanë’ në tribunat e stadiumit ‘Friends Arena’ ishte madhështore, shkruan Reporteri.net Në mesazhin e tyre shkruante “Kosova është...
Lajme

Arrestohet një person në Gjilan, Policia jep detaje

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Gjilan, i dyshuari për organizim të lojërave të fatit-bixhozit. “Njësitet policor nga stacioni policor në Gjilan kanë pranuar informata se në një lokal në Gjilan, organizoheshin dhe zhvilloheshin lojëra fati të kundërligjshme. Me urdhër të prokurorit realizohet urdhër kontroll...
Lajme

Reshjet e dendura të shiut, përmbytje dhe rrëshqitje dheu

Stuhia “Athina” ka goditur Agia Anna në Evia Veriore të Greqisë. Si pasojë e reshjeve shumë rrugë u përmbytën ndërsa pati rrëshqitje masive dheu në Achladi dhe Kotsikia. Sipas kryetarit të Limni Mantoudi, përveç rrëshqitjeve të dheut, përmbytje u vunë re në komunitetin e Strofilia. Nga pamjet shihet si rrugët...
1 2 3 8
Page 1 of 8