archive8 Tetor, 2021 - 23:54

LajmeTech

Sërish probleme me rrjete sociale, vjen reagimi nga Facebook

Facebook ka raportuar përsëri probleme me shërbimet e tij, vetëm disa ditë pasi një ndërprerje e madhe goditi WhatsApp, Instagram dhe Facebook për rreth gjashtë orë. “Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz kanë probleme me qasjen në aplikacionet dhe produktet tona”, ka thënë firma të premten, përcjell Telegrafi. “Ne...
Lajme

Policia e Kosovës sytë nga Qeveria, ja pse

Policia e Kosovës është e vetmja Polici në botë që nuk ka sigurim shëndetësor. Kërkesa e pjesëtarëve të Policisë për sigurimin shëndetësor nuk është realizuar nga asnjë Qeveri në Kosovë. Kjo kërkesë përsëritet sa herë që pjesëtarët e Policisë, kryejnë aksione me rrezikshmëri më të lartë. Kryetarja e Sindikatës së...
Lajme

Arrestohet ish-drejtori i këtij televizioni

Është arrestuar me urdhër të SPAK ish- drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të tjerë të televizionit. Sipas informacioneve Gëllçi dhe tre punonjësit e tjerë akuzohen për korrupsion në tendera. “Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në datën 28.02.2020 ka regjistruar proçedimin penal nr.82/2020 për...
1 2 3 8
Page 1 of 8