archive7 Tetor, 2021 - 23:22

Lajme

Belgjika: Së shpejti java e punës do jetë vetëm 4 ditë

Belgjika së shpejti mund të kalojë në një javë pune katër-ditore, me një njoftim të mundshëm këtë fundjavë. Këtë e ka konfirmuar një zëdhënës i qeverisë për Euronews Next. Të enjten, ditën e sotme, një zëdhënës i ekonomisë belge dhe i ministrit të punës, Pierre-Yves Dermagne, tha për Euronews Next...
Lajme

“Kosova kërcënohet nga përmbytjet, priten reshje rekord”

Përmbytje të mëdha rrezikojnë të prekin vendin tonë gjatë kësaj jave dhe javës së ardhshme. Alarmi është dhënë nga media gjermane “Focus.de”, e cila parashikon që reshjet e shiut të kapin shifra rekord, deri në 300 litra shi për metër katror në 24 orë. Përmbytjet pritet të përfshijnë të gjithë...
Lajme

Uran Ismaili prezanton projektin e tij më interesant

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga PDK, Uran Ismaili, në emisionin Pressing të T7, ka prezantuar projektin më interesant të tij, bëhet fjalë për “Parkun Qendror”, siç e quan ai, e që do të realizohet në qendër të Prishtinës, nëse Ismaili bëhet kryetar komune. Ismaili tha se toka prej 8...
Lajme

Sherr masiv mes 20 të rinjve, përdoren edhe thikat

Një 25-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur gjatë një feste në bordello në Hamburg të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se 20 djem që po festonin mbrëmjen e djeshme, përfunduan duke u zënë me njëri-tjetrin. Mes tyre ishte edhe i riu shqiptar, i cili gjatë sherrit mori një goditje me thikë...
Lajme

Tronditëse: Sulmohet me thikë, vdes kamarieri

Sonte ka vdekur Gazment Kurmaku, 50-vjeçari nga qyteti i Elbasanit, i cili prej pesë ditësh ishte në “vdekje klinike” në Spitalin e Traumës në Tiranë. Pesë ditë më parë, Kurmaku, i cili ishte shef shërbimi te një restorant në dalje të Elbasanit, u qëllua me grushte dhe sende të forta...
Lajme

Policia jep detaje për grabitjen në barnatoren në Prishtinë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me një grabitje që ka ndodhur sonte në një barnatore në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë se grabitja është raportuar të ketë ndodhur rreth orës 19:40. Ajo ka thënë se grabitja është kryer...
Lajme

ALARMI/ Përmbytjet kërcënojnë vendin, priten reshje rekord

Përmbytje të mëdha rresikojnë të prekin vendin tonë gjatë kësaj jave dhe javës së ardhshme. Alarmi është dhënë nga media gjermane “Focus.de”, e cila parashikon që reshjet e shiut të kapin shifra rekord, deri në 300 litra shi për metër katror në 24 orë. Përmbytjet pritet të përfshijnë të gjithë...
Lajme

Lirimi i Kadri Veselit, vjen lajmi i fundit

Ben Emmerson, avokati në Hagë i Kadri Veselit ka kërkuar nga gjyqtari i Procedurës Paraprake që të lëshojë një urdhër në drejtim të Drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, ku ai specifikon qartë dhe detajisht aftësitë e Policisë së Kosovës për të mbikëqyrur lirimin nga paraburgimi të ish-kryetarit të...
1 2 3 7
Page 1 of 7