archive6 Tetor, 2021 - 21:46

ShowBiz

Shpat Kasapi po bëhet baba për herë të parë

Shpat Kasapi dhe bashkëshortja e tij, Selvija, shumë shpejt do të bëhen prindër për herë të parë. Ata janë shumë aktiv në rrjetet sociale, veçanarisht Selvija e cila poston fotografi të ndryshme, shkruan GazetaBlic. Së fundi, ajo ka ndarë me ndjekësit një imazh ku shihet me barkun e rrumbullakosur dhe...
Lajme

Këta persona do të paguhen nga shteti nëse vaksinohen kundër COVID-19

Qeveria lituaneze propozoi të mërkurën t’i paguante njerëzit nga mosha 75 vjeç e lart për t’u vaksinuar kundër COVID-19, për të rritur normën e vaksinimit për këtë grupmoshë. “Ne nuk jemi në gjendje që t’i bindim ndryshe për t’u vaksinuar”, tha kryeministrja Ingrida Simonyte, gjatë një takimi të qeverisë. Megjithëse...
Lajme

“Kryeministër se jo mahi”, Kurti në takimin me Borellin e përmend çështjen e kamionit nga Kosova që u bllokua në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas sesioneve plenare të Samitit mes vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, takoi Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell. Borrell deklaroi se ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve. Ai tha se kjo do të duhej...
Lajme

55-vjeçari bie nga pema e arrës

Një burrë në Dragash ka rënë aksidentalisht nga pema e arrës dhe ka pësuar lëndime trupore, shkruan Gazeta Sinjali. Disa banorë të fshatit Pllavë të Dragashit, ku edhe ndodhi ngjarja, thanë për Sinjalin se për shkak të lëndimeve bashkëfshatari i tyre u dërgua në spital për trajtim mjekësor. 55-vjeçari, sipas...
Lajme

Shtyhet deri më këtë datë fillimi i Universiteteve

Shtyhet me një javë fillimi i Universitetit. Lajmi është bërë me dije nga ministrja e Arsimit Evis Kushi, e cila theksoi se kjo javë do të shfrytëzohet që studentët të mbrohen nga COVID-19 përmes vaksinimit. Ishte parashikuar se viti i ri akademik do të niste më 11 tetor, por me...
Lajme

Fjala e plotë e Kurtit në Samitin në Slloveni, ia thotë në fytyrë disa gjëra Rusisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren, njëherësh ministre e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla dhe Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, mori pjesë në Samitin ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, në Brdo të Sllovenisë. Në fjalën e tij në sesionin plenar, kryeministri...
Lajme

Rrëzohet helikopteri i ushtrisë tuniziane, raportohet për viktima

Një helikopter i ushtrisë së Tunizisë u përplas në rajonin e Gabes në juglindje të vendit, duke iu marrë jetën tre ushtarëve që udhëtonin në bord. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, incidenti ndodhi gjatë natës gjatë disa manovrave ushtarake që po kryheshin në zonë. Një grup hetimor ka shkuar në vendngjarje...
ShowBiz

Këngëtari i njohur në gjendje të rëndë shëndetësore

Këngëtari amerikan Ray J është në spital. Sipas TMZ, ai po vuan nga pneumonia, transmeton Indeksonline. Mjekët kishin menduar se ishte infektuar me koronavirus, kështu ai ishte vendosur në repartin e koronës. Pas pesë testeve që rezultoi negativ, ai u transferua në një repart normal. Ray J është me oksigjen...
Lajme

Sulmohet punëtori i KEDS-it

KEDS ka njoftuar se sot është sulmuar një punëtor i kësaj kompanie në rajonin e Ferizajt, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu thuhet në reagimin e KEDS-it në Facebook, ku po ashtu u bë e ditur se njëri nga sulmuesit është shoqëruar në stacion policor. “Sot, nga persona të pandërgjegjshëm është sulmuar...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8