archive6 Tetor, 2021 - 23:53

Lajme

Policia zbardh detaje nga vdekja e dyshimtë në Gjilan

Sonte në orët e mbrëmjes është gjetur pa shenja jete një burrë në fshatin Pidiq të Gjilanit, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Sinjalin e kanë konfirmuar nga Policia në Gjilan dhe kanë bërë të ditur se trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. “Në një fushë...
Lajme

“Lajm i mirë për qytetarët e Prishtinës”

Daut Haradinaj ka thënë se programi i tij parasheh hapjen e dhjetë fabrikave në kryeqytet. Ai si kandidat i AAK-së për Kryetar të Prishtinës është shprehur se kjo është kërkesë për investime, njofton Klan Kosova. “Do të krijoj kushte të hapim fabrika. Në ish-Jugosllavi ka pasur thertore, përse mos të...
Lajme

E FUNDIT: Vdekje e dyshimtë

Sonte në orët e mbrëmjes është gjetur pa shenja jete një burrë në fshatin Pidiq të Gjilanit, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Sinjalin e kanë konfirmuar nga Policia në Gjilan dhe kanë bërë të ditur se trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. “Në një fushë...
Lajme

Lajmi i fundit: Lëkundje të forta tërmeti

Një tërmet me magnitudë 5.1 tronditi zonën e Dalmacisë në Kroaci pak para orës 10 të mbrëmjes. EMSC raporton se epiqendra është 39 kilometra në verilindje të Splitit dhe 19 në jugperëndim të Livno (BiH). Deri më tani nuk dihet nëse ka dëme nga tërmeti....
Lajme

”Bëhet e gjallë” Zanfina Ismaili, vjen me poza të nxehta

Zanfina Ismaili është njëra ndër këngëtaret që është dëgjuar mjaft shumë por edhe është pëlqyer nga publiku shqiptar. Viteve të fundit ajo ka qëndruar më në hije duke mos qenë kështu shumë prezente në tregun muzikor. Ajo ka humbur edhe nënën e saj dhe kjo ishte njëri ndër faktorëve që...
Lajme

SKANDAL: Një politikan shqiptar në “Pandora Papers”

SPAK është vënë sot në lëvizje për skandalin e “Pandora Papers”, ku janë të përfshirë politikanë, biznesmenë dhe kompani nga e gjithë bota. Nga dokumentet, rezulton se është i përfshirë dhe një politikan shqiptar, për të cilin ka folur në emisionin “Open” gazetari Besar Likmeti. Sipas tij është i përfshirë...
Lajme

Masat e reja, vjen lajmi i fundit

Të premten bëhen dy javë që nga miratimi i masave të fundit për Covid-19. Deri më tani nuk ka ndonjë planifikim zyrtar për ndryshimin e tyre. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi. Ai tha se nuk kanë planifikuar takim me kryetarët...
1 2 3 8
Page 1 of 8