archive5 Tetor, 2021 - 23:57

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Tërmeti shkund tokën në orët e vona

Një tërmet me magnitudë 3.6 ka lëkundur sërish Kretën mbrëmjen e sotme. Epiqendra ka qenë pikërisht në Arkalochori aty ku rreth një javë një tërmet shkaktoi një viktimë dhe dëme të mëdha materiale. Tërmeti është regjistruar rreth orës 21:32 të mbrëmjes së sotme. Thellësia ka qenë 11.3 km, ndërsa konsiderohet...
Lajme

Ngjarje tronditëse: Djali vret nënën, arsyeja qesharake

Një rast tragjik ka ndodhur në Izrael, pasi që i biri ka mbytur nënën e tij, e cila nga islami është konvertuar në krishterim, shkruan Gazeta Sinjali. 27-vjeçari, po akuzohet për vrasje me paramendim. 46-vjeçarja u gjet e vdekur përgjatë lumit Jordan në pjesën veriore të Izraelit, vetëm një ditë...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Vdes një person, pas aksidentit të rëndë

Agron Stojani, 52-vjeç, i cili mbeti i plagosur në aksidentin e ndodhur pasditen e sotme në Milot ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës. Ndërsa tre të lënduarat e tjera po vijojnë të marrin trajtim mjekësor në këtë spital. Burime bëjnë me dije për ABC se tre të lënduarat kanë...
Lajme

Ndodh edhe kjo në Prishtinë, aksidentohen dhe pastaj rrahen në mes vete

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi për arrestimin e dy personave përball shkollës “Ismail Qemali”, në lagjen “Bregu i Diellit”, në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, tha për Sinjalin se shkak i arrestimit të tyre ishte përfshirja në një rrahje. “Informata është pranuar rreth orës...
Lajme

Vuçiq nuk ndalet, ky është veprimi i radhës i tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, nga Sllovenia dha mesazh se do t’i kërkoj nesër Kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, konfirmim se nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës, transmeton Gazeta Metro. Vucic në mesin e shumë temave theksoi se nuk është pajtuar për asgjë me “dy përfaqësuesit shqiptarë” në takimin...
1 2 3 9
Page 1 of 9