archive2 Tetor, 2021 - 23:42

Lajme

Albin Kurti “nuk lë gjë pa i thënë” BE-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për mediumin ‘The Observer’, gazetë kjo simotër me prestigjiozen ‘The Guardian’, ka kritikuar “pa hatërmbetje” Bashkimin Europian karshi qasjes ndaj gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. “Më pëlqen BE -ja për vlerat që ka, por kam një kritikë saj, kritikë pa hidhërim, sepse...
Biznes

Për ata që vozisin vetura- rritet çmimi i naftës

Pas rritjes së çmimit të bukës dhe produkteve të tjera ushqimore janë shtrenjtuar më tej edhe çmimet e karburanteve në vend për të disatën herë radhazi brenda një periudhe të shkurtër kohe. Rritja e çmimeve është vënë re për të gjitha llojet e karburanteve. Në pikat e tregtimit të karburanteve...
Biznes

46 euro shpërblim nëse bind dikë të vaksinohet kundër COVID-19

Qeveria zvicerane ka filluar të ofrojë stimuj për njerëzit që sjellin miqtë, fqinjët, kolegët e punës dhe anëtarët e familjes për t’u vaksinuar. “Të gjithë mund të ndihmojnë për të bindur një mik, fqinj, koleg pune ose anëtar të familjes për përfitimet e vaksinimit,” tha qeveria, duke vënë në dukje...
Lajme

Shefi i Njësisë Speciale Operative të Kosovës: Atdheu, detyra dhe nderi do të mbeten pasaporta e vetme deri në fund të jetës

Ditën e sotme, barrikadat e vendosura nga protestuesit serbë dhe Njësia Speciale e Kosovës janë tërhequr nga pikat kufitare në veri, Bërnjakë dhe Jarinjë. Shefi i Njësisë Speciale Operative të Policisë së Kosovës, Besart Ahmeti përmes një shkrimi në Facebook ka falenderuar të gjithë për përkrahjen, derisa thotë se do...
Lajme

Një i vdekur dhe tre të lënduar në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 21:30 në autostradën “Ibrahim Rugova”. Në këtë aksident ka humbur jetën një person si dhe janë lënduar tre të tjerë, shkruan Reporteri.net Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi. “Në...
Lajme

Zgjedhjet e 17 tetorit, ky është paralajmërimi i Blerim Latifit për VV-në

Njohësi i çështjeve politike, Blerim Latifi, ka vlerësuar se Lëvizja Vetëvendosje si rrjedhojë e rezultatit të zgjedhjeve të përgjithshme, ka krijuar komoditet edhe në zgjedhjet lokale. Për këtë, Latifi ka paralajmëruar se mund t’i dëshpërojë këtë subjekt. Latifi ka thënë se Vetëvendosje nuk ka investuar politikisht në zgjedhjet lokale të...
Lajme

Vjen lajmi i fundit nga pika kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë

Policia Kufitare dhe Doganjerët do të vazhdojnë patrullimin në mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë edhe në ditët në vijim, shkruan IndeksOnline. Njëri ndër policët kufitar që do qëndroj në pikën Jarinje: Pas heqjes së barrikadave dhe largimi i protestuesve dhe Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës nga pikat kufitare...
Lajme

Kosova dhe Kroacia marrëveshje të rëndësishme

Në duart e ushtarëve të Kosovës, së shpejti pritet të jenë armë e pajisje të ndryshme, prodhim kroat. Ato do të vijnë, përmes realizimit të marrëveshjes mes dy vendeve për blerjet ushtarake “Shtet me Shtet. Kjo u paralajmërua nga Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas takimit me homologun e tij...
Lajme

Selimi-Sveçlës: Marre prej djemve të policisë sonë

Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Selim Selimi ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit Sveçla që ka thënë se ‘Epoka kur Republika e Kosovës nënshtrohet ka përfunduar’. Selimi ka thënë se deklarata e Sveçlës është ofendim ndaj djemve të Policisë sonë dhe se më...
1 2 3 8
Page 1 of 8