archive1 Tetor, 2021 - 23:55

Fun

A mund t’i gjeni pesë fjalët në këtë fotografi?

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të trajnuar vëmendjen dhe përqendrimin tuaj është të zgjidhni enigma dhe gjëegjëza Edhe paraardhësit tanë të largët e dinin këtë – disa nga enigmat më të hershme të njohura datojnë që nga kohët e Babilonisë. Pra, nëse doni të provoni aftësinë tuaj për të dalluar...
Fun

Ngjarje e pazakontë: Gjeli që po frikëson banorët

Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur një burri në lagjen Queens të New York-ut, pasi gjatë rrugës për në punë ai u sulmua nga një gjel. Sipas medieve të huaja, gjeli e la atë të gjakosur dhe të shqetësuar për sigurinë e fqinjëve të tij. “Si zakonisht po ecja...
Lajme

Memli Krasniqi propozon që të hiqet balotazhi

Kryetari i PDK’së, Memli Krasniqi shprehet optimist për rezultat të mirë zgjedhor të kësaj partie në zgjedhjet e 17 tetorit. Por ai është kundër balotazhit, thotë se është deformim i vullnetit të popullit. “Në Malishevë z.Kilaj është i pari në çfarëdo matje të opinionit publik. Në balotazh në Malishevë do...
Lajme

“Veshtë në dorë t’i jap, ta shti kryt në p*******”, Eskalon debati në mes asambleistëve të PSD-së dhe VV-së në Prishtinë

Në Kuvendin Komunal të Prishtinës sot është duke u mbajtur mbledhja e radhës e asamblesë. Situata për një moment është tensionuar në këtë mbledhje. Protagonist kanë qenë dy asambleistë, Besnik Mujeci i Vetëvendosjes dhe Vala Peshku e PSD-së. Asambleistja nga radhëte PSD-së ka shpërthyer ndaj asambleistë, Besnik Mujeci të VV-së...
Sporti

Fantastik boksieri shqiptar, fiton dhe mbetet i pamposhtur

Boksieri shqiptar, Reshat Mati ka arritur fitoren e radhës përballë Vladysav Baranov. Në meçin e zhvillar në Milano të Italisë Mati ka qenë fantastik dhe në fund arriti të fitoj ndeshjen me pikë. “Ariu Shqiptar” nuk di për humbje pasi në 11 ndeshje ka të gjitha fitore, teksa 7 prej...
Lajme

“Konfirmohet” edhe nga Kosova: Po shkojmë drejt “Zajednices”

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka bërë një vlerësim lidhur me vendimet e ndërmarra nga institucionet e BE’së lidhur me shtensionimin e situatës në veri. Krasniqi, në emisionin ‘Pressing’ në T7, e ka cilësuar skandaloze, siç thotë ai, legjitimimin që ka bërë Qeveria Kurti ndaj Serbisë...
Lajme

E rëndë: Vdes tragjikisht 50-vjeçari

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Fier. Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth 19:40, në vendin e quajtur “Rotondo e parkut” ku shoferi 66-vjeçar i një motori ka përplasur një këmbësor. Për pasojë, 50-vjeçari ka ndërruar jetë. Drejtuesi i motorit është shoqëruar në...
1 2 3 8
Page 1 of 8