archiveTetor 2021

Lajme

Kurti takon Sorosin, ja çfarë biseduan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar sot zëvendëskryetarin e Fondacionit për Shoqëri të Hapur, Alexander Soros. Së bashku me të, Kurti ka tekuar edhe drejtoren ekzekutive të OSF-së për Evropë dhe Euroazi, Daniela Schwarzer, drejtorin ekzekutiv të OSF-së në Kosovë, Luan Shllaku dhe drejtorin ekzekutiv të OSF-së në Shqipëri,...
Lajme

Nuk pritej! Edi Rama viziton Serbinë më 3 nëntor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë Serbinë në datat 3 dhe 4 nëntor, ku do të mbahet takimi i radhës mes tre vendeve që kanë firmosur për iniciativën e ‘Open Balkan’. Sipas njoftimit të qeverisë, kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama, presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i...
Lajme

“Forcat serbe i kanë djegur të gjallë dhe përdhunuar fëmijë” – përplasja e Bill Clinton dhe presidentit rus Boris Yeltsin për Kosovën

Në prill të 1999-s, Rusia kërkonte që lufta e Kosovës të zgjidhej përmes bisedimeve, që do t’i jepnin Kosovës një autonomi të zgjeruar dhe Jugosllavisë do t’i ruante integritetin territorial të njohur ndërkombëtarisht deri në ato ditë. Propozimi është bërë nga Presidenti Boris Yeltsin në një telefonatë të zhvilluar me...
Lajme

Tronditen qytetarët: Përgjaket vendi Japonez në natën e Halloweenit, personi që theri mbi 10 persona qëndron i ulur qetë deri sa e arreston Policia

Një burrë që ishte veshur si personazhi negativ i filmit i Batman, Joker, është arrestuar pasi dyshohet se theri me thikë 10 persona në një tren udhëtarësh në Tokio. Dëshmitarët përshkruan se si sulmuesi derdhi gjithashtu atë që besohet se ishte vaj rreth karrocës përpara se ta ndezte atë në...
Lajme

Këta janë dy personat që vdiqen sot

Dy persona kanë ndërruar jetë në 24 orë në Pogradec dhe Bilisht. Sipas informacioneve, një 67-vjeçar, banues në Bilisht dyshohet se ka ndërruar jetë nga shkaqe natyrale. Ndërsa një 75-vjeçar banues në fshatiun Homçan, Pogradec, nga deklarimet e marra familjarëve të tij, rezulton se është rrëzuar aksidentalisht nga kali dhe...
Lajme

Vdes babai i kryetarit të kësaj partie

Është ndarë nga jeta babai i Lulzim Bashës, Xhelal Basha. Mësohet se Xhelal Basha vuante prej kohësh nga një sëmundje e pashërueshme. Së fundmi gjendja e tij ishte përkeqësuar ndjeshëm, ndërsa sot ka ndërruar jetë në spitalin ku po kurohej. Babai i kryetari të Partisë Demokratike, ka mbyllur sytë në...
1 2 3 205
Page 1 of 205