archive26 Shtator, 2021 - 23:40

Lajme

Kurti zbulon bisedën me Borrellin dhe sekretarin e NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka biseduar me me Përfaqësuesin e Lartë të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrellin dhe Sekretarin Gjeneral të NATO-s, Jens Stoltenberg në lidhje me zhvillimet në Veri të Kosovës. Kurti ka thënë se është dakorduar për qetësim të situatës teksa ka...
Lajme

Vjen reagimi nga FSK: Të gatshëm për ta mbrojtë pavarësinë

Ministri i Mbrojtës i Kosovës, Armend Mehaj, përmes llogarisë së tij zyrtare në facebook ka shkruar se me mbështetjen e instruktorëve të forcave britanike, pas një muaji stërvitje sistematike, me sukses të madh e kanë certifikuar edhe grupin e dytë të kursantëve, në kursin e Xhenierisë Luftarake sipas konceptit të...
Lajme

Lajmi i fundit nga pika kufitare në Jarinjë

Janë bërë një javë që nga vendosja masave të reciprocitetit ndaj automjeteve me targa të Serbisë që hyjnë në Kosovë. Situata sonte në Jarinjë është e qetë dhe se sot numri i protestuesve është më i vogël, derisa rruga vazhdon të mbetet e bllokuar. Protestuesit tashmë po mblidhen rreth 2...
Lajme

Kush do të jetë Kancelari i ardhshëm i Gjermanisë?

Konservatorët e CDU/CSU-së dhe rivalët e tyre social-demokratë rezultojnë praktikisht të barabartë në zgjedhjet kombëtare të së dielës, sipas anketimeve të zhvilluara gjatë ditës së votimit, duke e lënë kështu të hapur se cila palë do të drejtojë qeverinë e ardhshme, ndërsa Angela Merkel përgatitet të japë dorëheqjen pas 16...
Lajme

“Kaos” në kufirin Shqipëri-Kosovë

Një numër i madh i kosovarëve duket ta kenë kaluar fundjavën në Shqipëri. Qytetarëve që po duan ta kalojnë kufirin Shqipëri-Kosovë, për t’u kthyer në shtëpitë e tyre, po u bie të presin më shumë se një orë. Në vendkalimin kufitar në Morinë, kolona e automjeteve është goxha e gjatë....
Lajme

Emocionuese: Infektologut Valbon Krasniqi i mbushën sytë me lot, tregon se si një grua i kërkon ta shohë kufomën e vëllait që i kishte vdekur nga Covid-19

Këtë te diele në emisionin Kojshia Show në RTK1 mysafir ishte Drejtori i ShSKuK-së, Infektologu Valbon Krasniqi. Drejtori i ShSKUK-së, Infektologu Valbon Krasniqi ka treguar për vështirësitë që është përballur deri sa ishte në Intezivë duke u trajtuar të infektuarit me Covid-19. Ai tregon një përvojë mjaft prekëse se si...
Lajme

Tensionet në Veri/ SHBA dalin me një njoftim të rëndësishëm

Shtetet e Bashkuara po punojnë që të ulen tensionet mes Kosovës dhe Serbisë, tha për Radion Evropa e Lirë një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit. “SHBA-ja po punon me Bashkimin Evropian, NATO-n dhe qeveritë e Kosovës dhe Serbisë për të ndërmarrë hapa të menjëhershëm në shtensionimin e situatës dhe...
1 2 3 8
Page 1 of 8