archive25 Shtator, 2021 - 23:49

Lajme

Kjo është situata aktuale në veri

Në veri të vendit aktualisht situata është e qetë. Duke pretostuar janë më shumë se 200 persona serbë, por edhe Policia e Kosovës po garanton një siguri të madhe. “Situata mund të them që është e qetë, pavarësisht që ndryshe shihet nga Prishtina. Qytetarët serbë siç do natë tjetër po...
Lajme

Makina përplas 20-vjeçaren, detajet

Një aksident ka ndodhur rreth orës 20:15, në aksin rrugor Durrës-Tiranë. Një mjet me drejtues shtetasin I. S., 20 vjeç, ka aksidentuar një shtetase këmbësore ende të paidentifikuar e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor...
Lajme

Kërcënimet vazhdojnë, Drecun paralajmëron Kosovën: Hiqni dorë nga vendimet ndryshe do të përdorim të gjitha mjetet mbrojtëse që kemi

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se helikopterët që fluturuan në pikën kufitare në Jarinje dhe prania e ushtrisë serbe në kufi, nuk janë kërcënime, por paralajmërime për Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai në një intervistë për Tanjug ka thënë se nëse...
Lajme

Mbajtja e Këshillit të Sigurisë, ja çfarë u diskutua

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës. Në mbledhje u shqyrtua situata e sigurisë në Republikën e Kosovës pas fillimit të zbatimit të vendimit për pajisjen me targa të përkohshme për automjetet me targa të Serbisë. Në veçanti...
Lajme

Tensionet në veri, reagon sërish NATO, ka kërkesa për Kosovën e Serbinë

Në veri të Kosovës situata është e tensionuar prej 6 ditës, ku disa serbë bllokojnë pikat kufitare të Jarinjës dhe Bërnjakut për shkak të reciprocitetit të targave. Protestuesit serbë në disa vende kanë ngritur edhe barrierë zhavorri, ndërsa Qendra e Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok është djegur nga serbët...
Lajme

15-vjeçari hero që shpëtoi dy gra por ndërroi jetë vet

Ali Landi, adoleshenti iranian që u kthye në një hero kombëtar pasi shpëtoi dy gra nga shtëpia në flakë, ka ndërruar dje jetë prej djegieve. Në fillim të muajit 15-vjeçari nga qyteti i Izeh në provincën e Khuzestan u lëshua brenda zjarrit të një shtëpie për të shpëtuar dy gra...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vdes 70-vjeçari, policia zbulon detajet

Një person i moshës 70-vjeçare ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga një automjet, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar Vesel Gashi, zëdhënësi për informim në rajonin e Prizrenit, i cili tha se i dyshuari i cili ka goditur viktimën është arrestuar. Gashi deklaroi se...
Lajme

Zhvillimet në veri, Vjosa Osmani ndërpret vizitën në SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën e saj në Nju Jork dhe është nisur për në Prishtinë për shkak të zhvillimeve në veri të vendit. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur Zyra e Presidencës me anë të një komunikate për medie. Presidentja ka udhëtuar për...
1 2 3 9
Page 1 of 9