archive24 Shtator, 2021 - 23:44

Lajme

Helikopterët serbë në Jarinjë, ja çka thotë KFOR’i

KFOR-i mohon të ketë informacione se helikopterët serb kanë hyrë në territorin e Kosovës. “Ne nuk kemi asnjë informacion se fluturimet serbe kaluan kufirin administrativ” thotë KFOR- i pas pyetjes nga A23 në televizionin ATV. “KFOR-i mbetet i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij – që rrjedh...
Lajme

Haxhiu për shkuarjen në veri të Njësive Speciale: Secili kryeministër që është i pasigurt bënë këtë që e ka bërë Kurti

Gazetari Baton Haxhiu ka thënë se Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës janë përdorur për të ia dhënë fuqinë e munguar politike liderëve që janë në pushtet “Njësia speciale ka një mandate të reagojë kur pjesa tjetër e policisë nuk mund ta realizojë atë që duhet. Shpeshherë njësia speciale është...
Lajme

Zana Avdiu: Arben Vitia po i injoron qytetarët, po sillet si arrogant

Aktivistja nga shoqëria civile, Zana Avdiu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë për kandidatin e VV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitinë, se ky i fundit po sillet shumë arrogant me qytetarët dhe është duke i injoruar komplet. Avdiu filloi duke i komentuar kandidatët për kryetar të Prishtinës. Për...
Lajme

Gjuajtje me armë në Prishtinë

Mbrëmjen e sotme në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë janë dëgjuar të shtëna armësh. Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 18:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në afërsi të rrugës ”Fehmi Agani” në Prishtinë....
Lajme

Televizioni publik serb: “Polici ua drejtoi mitralozin helikopterëve serb që lëvizën afër Kosovës”

Tre helikopterë serbë fluturuan sot afër kufirit me Kosovën në Jarinje. Pamje të manovrave të tyre në zonën tanimë të tensionuar u shpërndanë gjithandej nëpër media, shkruan lajmi.net. Por, Radio Televizioni i Serbisë, raporton edhe diçka tjetër, që megjithatë nuk është e konfirmuar dhe nuk dihet vërtetësia e lajmit. Sipas...
Lajme

EULEX me një deklaratë për situaten në veri

Misioni ligjvënës i BE-së, EULEX ka thënë se në veri ndodhet që nga 20 shtatori, kur edhe nisi bllokada në veri nga serbët që çoi në tensionim situate. EULEX në një përgjigje zyrtare ka thënë se atje ndodhen për të monitoruar situatën e sigurisë, shkruan lajmi.net. Ky mision, bën të...
Lajme

Aksident në Prishtinë, Policia jep detaje

Një aksident trafiku ka ndodhur sot gjatë orës 21:00, në rrugën Prishtinë-Pejë, konkretisht në Sllatinë, shkruan Gazeta Sinjali. Në aksident dyshohet se janë përfshirë dy automjete dhe nuk raportohet për të lënduar. Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, i cili tha se aksidenti...
Lajme

Këto janë të gjitha masat e reja të miratuara nga Qeveria

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja të cilat pritet të hyjnë në fuqi që nga dita e hënë, shkruan Gazeta Sinjali. Gazeta Sinjali ka siguruar të gjitha masat e reja që janë miratuar nga Qeveria e Kosovës. Sipas këtij dokumenti kufizimi i lëvizjes qëndron ashtu siç ka qenë,...
1 2 3 8
Page 1 of 8