archive23 Shtator, 2021 - 23:25

Lajme

“Kërcënim serioz”: Zbulohet identiteti i rusëve që u shfaqën në veri, njëri kishte qenë pjesëmarrës edhe në luftën mes Rusisë dhe Ukrainës

Burime nga strukturat e sigurisë për RTV Dukagjinin kanë thënë se dy rusë dhe një bellorus kanë provuar të futen në Kosovë e me vete kanë pasur emra të dyshimta. Drejtuesi i “Debat Plus” Ermal Panduri thotë se dy nga ta janë ndaluar nga policia e Kosovës derisa i treti...
Lajme

Zgjedhjet lokale, vjen lajmi i fundit

Vonesa e programeve nga kandidatët për kryetarë komunash po kritikohet. Shoqëria civile e konsideron këtë si mungesë komunikimi me qytetarët. Një pjesë e kandidatëve që pretendojnë të bëhen kryetarë të komunave, ende nuk kanë publikuar programet e tyre qeverisëse. Ky veprim i këtyre kandidatëve po kritikohet nga organizatat e shoqërisë...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Tensione Turqi-SHBA, Erdogan ka një paralajmërim

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po shkojnë në drejtim të duhur. Sipas tij, raportet me administratën e presidentit amerikan, Joe Biden, nuk kishin “nisur mirë”. Erdogan u dërgoi mesazh aleatëve të NATO-s, përfshirë Shtetet e Bashkuara...
Lajme

Situata në veri, kryeministrja serbe ka një paralajmërim për Kosovën

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, për situatën në veri, po pretendon se autoritetet kosovare po duan të provokojnë. Sipas saj, qëllimi i këtij “provokimi” është që Serbia të reagojë, transmeton lajmi.net. “Prishtina dëshiron të na provokojë që të përgjigjemi, por Serbia ka bërë shumë për të arritur atje ku është sot....
Lajme

Dita e katërt, kjo është situata aktuale në veri

Të enjten serbët lokalë ishin përkujdesur për të shtuar numrin e mjeteve të rënda. Në anën tjetër pjestarë të Njësisë Speciale të Kosovës po qëndrojnë në gjendje gatishmërie tash e katër ditë. Pavarësisht shiut e temperaturave të ulëta të një nate më parë, mëngjesi i gjeti përsëri këtu. Serbët lokalë...
Lajme

500 euro për çdo fëmijë që lind

Nga 500 euro për çdo lindje ka premtuar kandidati i AAK-së për Prishtinën, Daut Haradinaj. Ai ka premtuar një ndihmë po aq në shifër edhe për familjet që humbin anëtarët, si lehtësim për mbulim të ceremonive të vdekjeve. Për ndihmën për lindjet, ai ka thënë se synimi është të stimulohet...
1 2 3 9
Page 1 of 9