archive22 Shtator, 2021 - 23:47

Lajme

Rasti tragjik nga grabitja e barnatores, vdes pronari

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 ka konfirmuar informacionin se në rrugën “Xhon Kenedi” në Çair pas grabitjes së një barnatoreje, ka ndërruar jetë pronari i saj, A.S., 40-vjeçar si pasojë e stresit që ka marrë. “Më 22.09.2021 në ora 20.40 është denoncuar se në një barnatore në rrugën...
ShowBiz

Rina Balaj poston imazhe tunduese në bikini

Këngëtarja shqiptare është aktive në rrjete sociale. Këngëtarja shqiptare e njohur Rina Balaj përveç talentin të saj të padiskutueshëm është mjaft e njohur edhe për linjat trupore që posedon. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku edhe ndan me fansat e saj më të rejat në lidhje me projektet...
Lajme

Paralajmërohet shtrenjtimi i bukës, ja sa do të kushtojë

Një pjesë e bujqve në vend thonë se nuk mbajnë kërkesat e mullisëve për rritjen e çmimeve të bukës. Mullisët thonë se është rritur kostoja e prodhimtarisë, andaj edhe është e paevitueshme rritja e çmimit të bukës dhe parorive të bardha. Nga Shoqata e Bujqve të Maqedonisë thonë se mullisët...
Lajme

Arrestohet 19-vjeçari kosovar, arsyeja do ju habisë

Në orët e mbrëmjes së datës 22 shtator 2021, hetuesit e sektorit rajonal të hetimeve në Mitrovicën e Jugut, kanë arrestuar një person të dyshuar për veprën penale ‘detyrim. Arrestimi i të dyshuarit S. Z., 19 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, është realizuar pas një pune hetimore dhe masave...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Burri rrah infermieren

Policia në Kanada ka shpallur në kërkim një burrë i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht një infermiere e cila ka vaksinuar gruan e tij kundër koronavirusit, pa pëlqimin e tij. Ai fillimisht i kishte bërtitur infermieres e më pas e kishte goditur. Në një deklarim, një zëdhënës i policisë...
ShowBiz

Megan Fox e Kourtney Kardashian tronditin rrjetin me poza të nxehta

Megan Fox e Kourtney Kardashian kohëve të fundit po I lidh profesioni i njëjtë. Ato të dyja janë përzgjedhur fytyrat e reja të Skims, duke sjellë një set fotografik tejet të nxehtë, transmeton Indeksonline. Megan publikoi një imazh në lidhje me setin fotografik, duke shkruar: “Kourt, përjetësia s’është mjaftueshëm apo...
Lajme

Reciprociteti me targa, ja si e komenton kryetari i Bujanocit

Qeveria e Kosovës së fundi ka vendosur masën e reciprocitetit për targat me Serbinë. Këtë vendim e ka mirëpritur edhe kryetari i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ani pse mund të ketë problem në qarkullim. Arifi për Indeksonline tha se, vendimi është i drejtë pasi që ka qenë i nxitur...
Sporti

Shaqiri me një super gol me Lyonin – VIDEO

Lyon është duke u përballur me Troyes në kuadër të Ligue 1, ndeshje e cila ka filluar në ora 21:00. Chavalerin e kaloi Troyes në epërsi në minutat shtesë të pjesës së parë, ndërsa mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri e barazoi rezultatin në fillimin e pjesës së dytë, duke shënuar golin...
Lajme

Shpallet në kërkim ish-kryeprokurori i njohur

Ish-prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është shpallur në kërkim pas dënimit me dy vite burg. Mbrëmjen e sotme Policia kontrolloi banesën e tij në kryeqytet, por ai nuk ndodhej në shtëpi. Sipas informacioneve, ish-kryeprokurori rezulton jashtë vendit, pasi nga sistemi TIMS ka rezultuar se ka dalë jashtë vendit 2 javë...
Lajme

Ashpërsohen masat për të pavaksinuarit në Gjermani

Për ata që kanë zgjedhur të mos vaksinohen në Gjermani, jeta mund të bëhet më e shtrenjtë në muajt e ardhshëm. Pagesat e kompensimit të karantinës dhe testet falas të koronavirusit do të hiqen së shpejti. Autoritetet shëndetësore gjermane kanë vendosur të mërkurën që duke filluar nga 1 nëntor, të...
1 2 3 8
Page 1 of 8