archive21 Shtator, 2021 - 23:53

Lajme

Shokuese: Ish anëtari i kësaj partie krahason policët e Kosovës me ushtrinë e Millosheviçit

Ish-kryetari i Forumit Rinor Eurosocialist në Shqipëri, Juxhin Çela, ka krahasuar policët e Kosovës të cilët janë duke zbatuar vendimin e Qeverisë për reciprocitet në targat e automjetëve me Serbinë, me ushtrinë e Slobodan Miloshevicit, shkruan Gazeta Insajderi. Ish anëtari i Partisë Socialiste në Shqipëri, Juxhin Çela, ka ngjallur reagime...
Lajme

Një shtetas i Serbisë merr peng autobusin në Gjermani, arrestohet

Një pjesë e autostradës mes Nurnbergut dhe Ingolstadt, është mbyllur të martën, për shkak të një incidenti ku thuhet se është përfshirë një pasagjer i armatosur në autobus, raporton agjencia AP. Sipas “B92” bëhet fjalë për autobusin e kompanisë serbe “Lasta” të linjës Dortmund – Beograd, ndërsa thuhet se pasagjeri,...
Lajme

A mund të ndodhë edhe kjo, Përparim Rama thotë se Sheshi “Nënë Tereza” të zgjatet deri tek rrethi me flamur

Kandidati i LDK-së për Prishtinën, Përparim Rama, në Rubikon të Klan Kosovës ka shpalosur disa nga planet e tij për kryeqytetin. Pjesë e planeve të Ramës është zgjerimi i qendrës së Prishtinës duke ndërtuar shtigje për këmbësorë dhe krijuar më shumë hapësira për parking, njofton Klankosova.tv. “Për momentin e shohim...
Lajme

Aksident në Austostradë, policia jep detaje

Një person është lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte mes një kamioni dhe një veture, në Autostradën Vërmicë – Gjurgjicë, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. Sipas hetimeve fillestare, dyshohet se aksidenti është shkaktuar nga...
Lajme

“Xhandarmëria gati” – “Beogradi provokon rënd”

Shteti serb po vazhdon të nxisë dhe provokojë situatën pas zhvillimeve në veri të Kosovës ku aktualisht gjendet Policia e Kosovës. Ministria e Brendshme Serbe në kanalin e saj zyrtar ka shpërndarë një video të xhandarmërisë serbe, ku shihen ushtarë dhe automjete ushtarake, përfshirë edhe auto-blinda, shkruan lajmi.net. Në video...
1 2 3 9
Page 1 of 9