archive20 Shtator, 2021 - 23:55

Lajme

E çuditshme: Serbët mbyllin të gjitha kafiteritë në veri

Pronarët serbë të kafiterive në pjesën veriore të Mitrovicës kanë filluar të mbyllin kafiteritë mbrëmjen e së hënës, teksa ende nuk dihet arsyeja. Siç raporton mediumi serb, Kossev, dikush iu ka thënë që të mbyllin objektet këtë pasdite, në kohën kur pakica serbe po proteston në pikat kufitare Jarinje dhe...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Presidenti i PE-së shtrihet në spital

Presidenti i PE, Davide Sassoli ka përfunduar në spital pasi u diagnostikua me pneumoni, por sipas mjekëve nuk ka lidhje me pandeminë COVID-19. Ai është shtruar në spitalin civil të Strasburgut pasi ishte ndjerë keq. Sipas një deklarate nga zëdhënësi i tij, ai po merr trajtimin e duhur dhe është...
Lajme

Foto dramatike nga shpërthimi i vullkanit, “zhduk” fshatin

Më shumë se 5 mijë persona, qindra prej të cilëve turistë, janë evakuuar nga hotelet dhe shtëpitë në ishullin turistik spanjoll La Palma, pas riaktivizimit të vullkanit La Cumbre Vieja, i cili lëshoi 8 “lumenj” lave duke shkatërruar qindra shtëpi. Po ashtu, lava ka ndërprerë edhe një nga autostradat kryesore...
Lajme

Sveçla paralajmëron serbët e veriut: Mos i bllokoni rrugët

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, u ka bërë thirrje serbëve të komunave veriore që të përmbahen dhe të mos i bllokojnë rrugët. Kjo sipas tij, do të jetë në dëm të qarkullimit të lirë dhe në dëm të tyre. “I bëj ftesë të gjithë qytetarëve të...
ShowBiz

Tayna e tepron, tregon më shumë seç duhet

Reperja Tayna po vazhdon të tregojë edhe anën tjetër në rrjetet sociale, atë se sa seksi është ajo Derisa ajo ka pasur të veshur një palë jelek si të brendshme, Tayna shihet se është në një ballkon me një palë pantallona të gjelbër. “Ajo është një yll i shndritshëm. Aq...
Lajme

Tensione në veri, protestuesit serbë ndezin zjarr

Situata në pikën kufitare në Bërnjak vazhdon të jetë e qetë, disa protestues serbë janë duke vazhduar që të qëndrojnë akoma aty. Rreth 50 metra para policisë së Kosovës, ata kanë ndezur një zjarr dhe po qëndrojnë aty. Nga fotot e siguruara nga Klankosova.tv, shihen një grumbull i protestuesve serbë...
1 2 3 8
Page 1 of 8