archive19 Shtator, 2021 - 23:59

Lajme

Si përcaktohet në Kosovë një vdekje nga Covid?

Me paraqitjen e COVID-19 në përgjithësi në botë dhe në veçanti në Kosovë, një pyetje e cila është shtruar shpesh është se si përcaktohet nëse një vdekje ka ardhur nga COVID-19 ose jo. Dhe disa studime tregojnë se njerëzit janë të ndarë ashpër për ashpërsinë e virusit. Madje, gati një...
ShowBiz

Çartet Don Xhoni, sulmon me grushta sa është duke kënduar në koncert

Mbrëmë Don Xhoni ka mbajtur koncertin e radhës në Vien të Austrisë. Mirëpo, këngëtari gjatë performancës, në një moment godet me grusht laptopin e DJ që po luan këngët e tij, shkruan Gazeta Online “Reporteri.net“. Tanimë në Kosovë ka një muaj që janë ndaluar të mbahen mbrëmjet muzikore, apo ahengjet...
ShowBiz

Përmisohet gjendja shëndetësore e Ilahistit shqiptar

Ilahisti i njohur shqiptar, Deniz Allajabeg pësoi një aksident të rëndë para dy nete në Reçan, derisa gjendja e tij ishte e rëndë derisa po trajtohet në spitalin e Shkupit. Lajmi i madh vjen këtë mbrëmje se gjendja e Denizit është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë, kështu bëjnë të...
Lajme

Të shtëna me armë zjarri ndaj Policisë në Zubin Potok?

Mbrëmjen e sotme u raportua se, në Zubin Potok ka pasur të shtëna me armë zjarri ku u tha se plumbat janë shkrepur në drejtim të policëve të Kosovës. Por të gjitha këto i ka mohuar për Indeksonline Branislav Radovic, zëdhënës i Policisë së Kosovës për Mitrovicën e Veriut. Ai...
Lajme

Ish-kandidati i VV’së për Mitrovicë, tallet keq me Agim Bahtirin

Ish-kandidati për kryetar të Mitrovicës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fehmi Ferati, ka vazhduar të tallet me kandidaturën e Agim Bahtirin që përfaqëson VV’në, shkruan Gazeta Metro. Fehmi Ferati i cili ishte kandidat në zgjedhjeve komunale të 2017’ës, e ka marrë me humor kandidaturën e pasuesit të tij në zgjedhjet...
Lajme

Vjen një njoftim i rëndësishëm nga Gjykata Speicale

Nesër në Hagë nga ora 09:30, do të vazhdojë procesi gjyqësor kundër ish-pjesëtarit të UÇK-së Salih Mustafës. Në seancën e parë të gjykimit më 15 shtator, u bë e ditur se trupi gjykues do të dëgjojë dëshminë e dy dëshmitarëve të Zyrës së Prokurorit të Specializuar nga data 20 shtator...
ShowBiz

Antonela: Dua meshkuj mbi 40-vjeç që kanë eksperiencë në shtrat

Ish-konkurrentja e Përputhen, Antonela Berisha, ka shokuar me deklaratën e saj, lidhur me meshkujt që asaj i pëlqejnë. Ajo e ftuar në rubrikën ‘Trotuar’ në emisionin “E Diell”, ku po diskutohej për temën “A duhet të lejohen meshkujt e femrat mbi 40-vjeç në klube nate?”, ishte pro që burrat dhe...
Lajme

“Hashim Thaçi” kandidat për asambleist në këtë komunë

Aktori i njohur kosovar, Halim Berisha, i cili për publikun njihet me imitimin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i ka hyrë politikës, raporton Korrespodenti. Në këto zgjedhje lokale, Berisha do të kandidojë për asamblist për komunën e Klinës. Ai këtë e ka bërë të ditur në rrjetet sociale, ku...
1 2 3 8
Page 1 of 8