archive18 Shtator, 2021 - 23:24

Lajme

Ja cila grupmoshë mund ta marrë dozën e tretë e PFIZER

Një komitet i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave hodhi poshtë kërkesën e kompanisë Pfizer për të injektuar në masë një dozë të tretë përforcuese të vaksinës kundër koronavirusit. Rekomandimi nënvizon se kjo dozë mund të jepet vetëm për personat mbi 65 vjeç dhe ata që konsiderohen si shtresa të...
Lajme

Vdes ish-zyrtari i kësaj partie

Është ndarë nga jeta ish-zv/kryetari i degës së PD Dibër, Islam Shukri Qoku, në moshën 55-vjeçare. Lajmin e ka dhënë deputeti i Kuvendit Xhelal Mziu, i cili shkruan në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook se Qoku ishte trashëgimtar i familjes së Iljaz Pashë Qokut, bashkë-drejtues i...
Lajme

Për 9 muaj mbi 3 mijë e 500 kosovarë hoqën dorë nga shtetësia

Shumica e qytetarëve që hoqën dorë nga shtetësia e Kosovës u pajisën me shtetësi gjermane dhe austriake. Pak nga ta kthejnë kokën, e qëllim kishin të hynë në aeroplan. Kështu përmes aeroportit ndërkombëtar Adem Jashari shumë mërgimtarë vendosin ta lënë vendin. Mes tyre, ka edhe qytetarë të cilët kanë vendosur...
Lajme

A e dini sa automjete ushtarake të tipit ‘Humvee’ i ka Kosova?

FSK po fuqizon kapacitetet e veta operacionale taktike, duke shtuar kapacitetet me pajisje të reja, të blera sipas buxhetit të planifikuar dhe Planit të Zhvillimit 10 vjeçar të FSK-së. Rritja e kapaciteteve me pajisje taktike po bëhet në harmoni me Planin Gjithëpërfshirës të Transformimit dhe ngritjeve të kapaciteteve të FSK-së...
Lajme

Këto janë kushtet që një student të banojë në konvikt?

Në një dhomë në konvikt pritet të qëndrojnë tre persona, ata duhet të jenë të vaksinuar. Të tilla punë po kryhen në njërin nga konviktet në kryeqytet. E gjithë hapësira e konviktit numër 6 në Qendrën e Studentëve po rinovohet pasi që së shpejti, do të vijnë studentë për të...
1 2 3 7
Page 1 of 7