archive16 Shtator, 2021 - 23:06

Lajme

Një mijë tërmete në 5 ditë, vjen alarmi

Më shumë se 1 mijë tërmete janë regjistruar në 5 ditët e fundit në ishullin La Palma në Kanarie, në Oqeani Atlantik. Ekspertët kanë vënë re një rritje në aktivitetin sizmik dhe zhvendosje të magmës nën vullkanin e La Cumbre Vieja, i cili ka shpërthyer në vitin 1949 dhe 1971,...
Lajme

Ndryshime në certifikatën e vaksinimit, ja çfarë duhet të bëni

Nëse keni shkarkuar certifikatën e vaksinimit para datën 15 shtator nuk është më e vlefshme. Arsyeja është njohja e dokumentit nga Bashkimi Evropian. Certifikata ka të njëjtën pamje por ka ndryshuar kodi QR, i cili është formatuar dhe firmosur elektronikisht sipas standardeve të BE-së. Kështu, e- albania njofton se duhet...
Lajme

Mbyllja e çerdheve, vjen lajmi i fundit

Mbyllja e çerdheve për shkak të situatës së rënduar me pandeminë është bërë shqetësim për prindërit. Në mungesë të çerdheve shumë prindër po detyrohen të bëjnë disa kilometra rrugë për t’i dërguar fëmijët tek familjarët në mënyrë që mos ta humbasin punën. Vendimi i fundit i qeverisë së vendit ka...
Lajme

Eskalon debati mes Kusari-Lilës dhe Ardian Gjinit

Kandidatët për kryetar të Gjakovës, Ardian Gjini nga AAK dhe Mimoza Kusari-Lila, janë përplasur ashpër gjatë një debati televiziv. Mimoza Kusari-Lila në Prime Time të Kanal 10 e ka ka kritikuar Gjinin për shumë projekte instrastruktore në këtë komunë si ujësjellësi, menaxhimi i mbeturinave, shtrimi i asfaltit. I menjëhershëm ka...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Ky është mjeku i njohur që u arrestua sot

Gazeta Sinjalit sot raportoi se një person, me profesion mjek është dërguar në mbajtje për 48 orë, pasi që i njëjti dyshohet se ka keqpërdorur pozitën zyrtare. Sinjali ka mësuar se bëhet fjalë për mjekun Bekim Ademi. Prokuroria Speciale njoftoi sot se mjeku Ademi, është dërguar në mbajtje për 48...
1 2 3 8
Page 1 of 8