archive14 Shtator, 2021 - 22:58

Lajme

Aksident në Deçan, të lënduarit dërgohen në Spital

Një aksident trafiku ka ndodhur në Deçan gjatë mbrëmjes së sotme rreth orës 21:15, raporton Gazeta Sinjali. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy vetura dhe si pasojë e këtij aksidenti tre persona kanë pësuar lëndime, ku dy prej të lënduarve janë dërguar në spitalin rajonal të Pejës dhe...
Lajme

Tronditëse: I riu nga Peja, i dha fund jetës

Baton Berisha, 36-vjeçar, dyshohet se i dha fund jetës së tij, sot në fshatin Sferrkë e Thatë të Pejës, raporton Gazeta Sinjali. Ai ishte larguar dje nga shtëpia dhe familjarët e tij e raportuan të zhdukur në polici. Sot, rreth orës 13:00, ata e gjetën 36-vjeçarin pa shenja jete në...
Lajme

Shtyhen zgjedhjet lokale?

Partitë politike dje nuk u pajtuan për shtyerjen e zgjedhjeve lokale në vend. Presidentja tha se Ministria e Shëndetësisë është kompetente që t’i shtyjë zgjedhjet, por sipas juristëve, një vendim i tillë vetanak nuk mund të merret nga kjo ministri. Gazetar: Genc Godanci Rekomandimet e IKSHP-së ishin pothuajse të padiskutueshme...
Lajme

Çfarë po ndodh në Gjilan, ka të arrestuar

Gjatë ditës së sotme policia ka arrestuar dy persona me iniciale E.B, 33 vjeçar dhe S.M, 39 vjeçar, të kërkuar nga gjykata, raporton Gazeta Sinjali. Policia bënë të ditur se dy të arrestuarit janë dërguar në vuajtje të dënimit në kohëzgjatje për më shumë se një vit. “Zyrtarë policorë të...
Sporti

Harvey Elliott operohet me sukses, rikthehet gjatë sezonit

Harvey Elliott e ka kaluar me sukses operacionin në kyçin e këmbës, për shkak të dëmit që e pësoi gjatë fitores të së dielës në Leeds United. 18-vjeçari pësoi një thyerje në kyçin e majtë pas një sfide në pjesën e dytë të fitores 3-0 të Liverpoolit në Elland Road....
Lajme

Zgjedhjet lokale, vjen lajmi i fundit nga KQZ-ja

Zgjedhjet në Kosovë nuk u shtynë, por fushata elektorale do të zgjasë 30 ditë. KQZ e Kosovës vendosi sot që të mos kishte fushatë 5 ditë ose aspak. “E shoh të nevojshme që ti adresohem subjekteve politike pasi që nga 16 shtator fillon fushata zgjedhore. Siç e thash edhe dje...
Lajme

Tragjike: 28-vjeçari qëllon për vdekje të dashurën

Një studente për doktoreshë është qëlluar për vdekje nga i fejuari i saj xheloz, disa javë pasi ai i kishte propozuar gjatë pushimeve romantike. 23 vjeçarja Ana Fantaziu, u qëllua për vdekje në shtëpinë e familjes kur i fejuari nisi të konfliktohej me prindërit e saj dhe nxorri armën. 28...
Tech

Ky është çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Apple në konferencën e përvitshme të prezantimit të pajisjeve të reja teknologjike, ka bërë publik për here të parë iPhone 13 dhe 13 mini. iPhone 13 dhe iPhone 13 mini kanë një pamje të re me një sistem me dy kamera, të cilat janë rregulluar në mënyrë diagonale. Telefonat inteligjentë...
1 2 3 8
Page 1 of 8