archive13 Shtator, 2021 - 23:50

Lajme

Kjo është porosia e Merkel për Kosovën e Serbinë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi pas takimit që pati me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Ajo ka thënë se të dyja vendet duhet të zgjidhin të gjitha problemet që kanë ndërmjet vete, para se të bisedohet për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Merkel po qëndron në një...
Lajme

Tragjike: Bie avioni me pasagjerë izraelitë, dy viktima deri tani

Një avion privat ka rënë në afërsi të ishullit grek Samos mbrëmjen e sotme. Mësohet se avioni kishte pasagjerë izraelitë, pasi ishte një fluturim nga Izraeli. Piloti kishte njoftuar zbritjen në aeroportin e Samosit, ndërsa rënia e avionit ndodhi pak milje para uljes në pistë, 200-500 metra nga bregu i...
Lajme

Ngjarje e rëndë: Gjendet i vdekur një i mitur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një fëmijë në moshën 15-vjeçare është gjetur i vdekur në banesën e tij. Mediat greke, bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në zonën e Mandeika të Greqisë. Mësohet se i riu është gjetur nga të...
ShowBiz

Kjo këngëtare e njohur fejohet me të dashurin 12 vite më të ri

Këngëtarja e njohur Britney Spears ka shpallur fejesën me të dashurin e saj 12 vite të ri, Sam Asghari. Ylli i muzikës pop zbuloi lajmin nëpërmjet një postimi në Instagram të dielën, duke treguar unazën me diamant. “Nuk mund ta besoj”, ka shkruar këngëtarja. Kjo fejesë vjen në një kohë...
Lajme

E FUNDIT: Konflikt mes të miturish, plagoset me thikë 16-vjeçari

Gjatë një konflikti mes tre të miturish është plagosur me thikë një 16-vjeçar. E.Zh dhe A. A., kanë goditur me thikë bashkëmoshatarin e tyre G. R., ndërsa nuk dihet ende gjendja e tij. Tiranë/Informacion paraprak Më datë 13.09.2021, rreth orës 15:50, te ish-Nisheraku, dyshohet se në një lokal, gjatë një...
Lajme

Shpërndarësi i picave qëllon për vdekje gruan, arsyeja do iu habisë

Një shofer i shpërndarjes së picave ka qëlluar për vdekje një grua avokate dhe plagosi bashkëshortin e saj sepse ata kishin votuar për presidentin amerikan Joe Biden. 38 vjeçari Joseph Angel Alvarez, thotë se sulmoi barbarisht Georgette e Daniel Kauffman kur pa një flamur elektoral të Biden në shtëpinë e...
Lajme

Presidentja e godet opozitën

Presidentja Vjosa Osmani pas takimit më krerët e partive politiken doli para mediave më shumë për të goditur opozitën sesa për të njoftuar se zgjedhjet lokale nuk do të shtyhen. Teksa presidentja njoftoi se data e zgjedhjeve mbetet ajo që ishte, e njëjta shprehte keqardhje për mospajtimin e partive në...
Lajme

Merkel midis Serbie i kërkon Vuçiqit ta njohë Kosovën

Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit të sotëm me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka shpresuar për progres në fazën e re të dialogut Kosovë-Serbi. Ajo në një konferencë për media në Beograd deklaroi se Kosova nuk do të zhduket nga agjenda dhe se disa çështje zgjidhen në fund procesit....
1 2 3 8
Page 1 of 8