archive12 Shtator, 2021 - 23:11

Op/Ed

Bledi Mane: Homoseksualiteti i tepruar i Sali Berishës

Nga Bledi Mane U dashurua qysh në vitin 2004 kur e bija Argita ia prezantoi në Kosovë. I hyri direkt në zemër, bëri ç’ishte e mundur dhe një vit më pas e solli në Tiranë. Tipik si kollovar tullac, me bark e me benz e joshi gjahun e tij me...
ShowBiz

Aktorja e njohur dërgohet me urgjencë në spital

Kate Beckinsale thuhet se u dërgua me urgjencë në një spital në Las Vegas të Premten për shkak të një dëmtimi në shpinë. Aktorja 48-vjeçare, e cila është në Sin City duke xhiruar filmin e saj të ri, “Vajza e të burgosurit”, filloi të ankohej se shpina e saj i...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Gjendet një i vdekur në Prishtinë

Një person është gjetur i vdekur sonte te parku i qytetit në Prishtinë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po e heton rastin. Reporteri.net ka tentuar të marrë një përgjigje nga Policia e Kosovës për rastin, por deri në publikimin e këtij shkrimi nuk janë përgjigjur. Reporteri.net ka...
ShowBiz

Ardit Gjebrea ‘sulmon’ Albin Kurtin, kjo është arsyeja

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka treguar se Serbia kishte pjesëmarrjen më të madhe të importeve në tregun e Kosovës, pasi renditet e para nga shtetet me importin më të lartë me 6.4%, për 6- mujorin e parë, kurse Shqipëria, e dyta me 5.6%. Këtë gjë ekspertët e kanë cilësuar...
Lajme

Mesohet motivi se pse u vra 50-vjeçari në Gjilan

IndeksOnline raportoi më parë se një person rreth të 50-ta është vrarë nga dy persona në qendër të GJilanit. IndeksOnline mëson nga burime të sigurta se kjo vrasje ka ndodhur për shkak të pronave. Zëdhënësi i PK-së, Ismet Hashani ka thënë se viktima dyshohet se jëtë nga Bujanovci....
Lajme

E trishtë: Covidi i merr jetën ish-ushtarit të UÇK-së

Dega e OVL të UÇK-së në Pejë ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë ish-ushtari Bajrush Berisha pasi ishte prekur nga virusi Covid. Dega ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen për të ulur rrezikun që të preken nga virusi. “Sapo morëm lajmin e hidhur që ka ndërruar jetë...
Lajme

Ky është 50-vjeçari që u vra në Gjilan – FOTO

Një 50-vjeçar ka mbetur i vrarë sot në Gjilan. Sinjali ka mësuar se viktima është Bakush Veseli. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, për Sinjalin ka thënë se 50-vjeçari dyshohet se është nga Bujanoci. Ai ka thënë se personi i vrarë është një 50 vjeçar i cili...
Lajme

Tronditëse: Ja si mbeti i vrarë 50-vjeçari në Gjilan

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi se një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur në Gjilan, ku një person ka mbetur i vdekur. Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. Ai ka thënë se personi i vrarë është një 50 vjeçar i...
Lajme

Vrasja në Gjilan, mësohen detaje tronditëse

12 shtator 2021 Gjilan - Njoftimi i Plocisë: Ju njoftojmë se rreth ores 19:45 te dates sotme ka pasur te shtena me armë zjarri në Gjilan – te parku qytetit në një kafiteri. Personi mashkull i moshes 50 vjeqare dyshohet se eshte nga Bujanovci ka qene duke pire kafe ne...
1 2 3 8
Page 1 of 8