archive11 Shtator, 2021 - 23:48

ShowBiz

Mbajeni vetën, Diona Fona poston foto të nxehta

Diona Fona ka postuar imazhe të reja në instagram. Këngëtarja kosovare ka zgjedhur Bodrumin e Turqisë për pushime ku edhe ka ndarë imazhe të ndryshme, shkruan lajmi.net. Diona është shfaq veshur me bikini ngjyrë portokalli meqë rast edhe theksoi linjat trupore për cka edhe u komentua nga ndjekësit e saj....
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Shqipëria goditet nga tërmeti

Një tërmet ka ndodhur sot në afërsi të Vlorës, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas të dhënave të Qendrës Sismiologjike Euro-mesdhetare, një tërmet me magnitudë 3.8 ka rënë rreth orës 21:49, me epiqendër në zonën e Orikumit. Sipas të dhënave paraprake thellësia e tërmetit ka qenë 5 kilometra....
Lajme

Shtatori tragjik, për 11 ditë numër i lartë i viktimave

Në Kosovë po vazhdon gjendja e rënduar me situatën me virusin Korona, derisa numri i viktimave dhe rasteve të reja ditore po vazhdon të jetë i lartë, shkruan Gazeta Metro. Në 24 orët e fundit, sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, si pasojë e virusit Korona kanë ndërruar...
Lajme

Sa është paga e asamblistit në Kosovë?

Asambleistët në Kuvende Komunale në Kosovë të cilët e ngrisin zërin për hallet e qytetarëve të fshtrave e lagjeve paguhen hiç më shumë se 220 euro në muaj. Edhe në zgjedhjet e 17 tetorit një numër i konsiderueshëm i qytetarëve kanë kandiduar për t’u zgjedhur si asambleistë/këshilltarë. Sipas Komisionit Qendror...
Lajme

Vdes tragjikisht një 63-vjeçar

Në vendin ku gjithnjë gjente qetësinë kamenicasi Gani Isufin, e zuri vdekja. 63-vjeçari që verën e kalonte në vikendicën e tij në fshatin Gjyrshevc të Kamenicës, të premten pasdite u lëndua për vdekje pasi mbi të ra një degë e lisit. I ndjeri sipas familjarëve fillimisht u rrëzua nga një...
ShowBiz

Enca nuk njihet në këtë fotografi

Enca Haxhiu është njëra prej këngëtareve që admirohet në masë të madhe nga publiku. 25-vjeçares së fundmi i është postuar një imazh në faqen e “Vipat e Bllokut”, në të cilën ka befasuar me linjat trupore. “Enca ti je?”, thuhej në postim pasi në të tillë gjendje nuk është parë...
Lajme

Helmohen 20 persona nga ushqimi

Njëzetë persona janë helmuar në Durrës nga ushqimio që kshin konsumuar gjatë një ceremonie martesore në një prej restoranteve të qytetit të Durrësit. Policia ka arrestuar pronarin e lokalit dhe kuzhinierin, ndërsa po punohet për zbuluar se cili nga ushqimet ka pasur probleme kontaminimi. Pakujdesia e një biznesi në Qytetin...
ShowBiz

Adriana Matoshi shtatzënë? Reagon për herë të parë deputetja

Deputetja kosovare, Adriana Matoshi është përfolur gjatë për marrëdhënien e saj të dashurisë me futbollistin afrikan, Keith Groeneveld. Madje së fundmi ndjekësit saj kanë dyshuar se ata mund të jenë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Aludimet lindën pasi Adriana publikoi në rrjete sociale një foto të saj,...
Lajme

Makina përplas biçikletën, i plagosuri transportohet në spital

Një 50-vjeçar është aksidentuar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:05, në Rrugën e Kavajës. Sipas policisë, 50-vjeçari ishte duke lëvizur me biçikletë në momentin që është përplasur nga një makinë që drejtohej nga një person me inicialet M.V. I plagosuri, që ende nuk është identifikuar...
1 2 3 7
Page 1 of 7