archive10 Shtator, 2021 - 23:24

Lajme

Kjo është gjendja aktuale brenda spitaleve

Ekspertët shëndetësor bëjnë thirrje për vaksinim, personat e vaksinuar po e kalojnë më lehtë variantin Delta. Është klinika kryesore ku trajtohen pacientët me COVID-19. E vendi ku rregullisht qëndron një autoambulancë është bosh. Kjo pasi që ka pranuar thirrjen e radhës për t’i ardhur në ndihmë personave që kanë nevojë...
précis

Thënie nga Alphonse Karr

Më poshtë po ju sjellim disa nga thëniet më të famshme të shkrimtarit të njohur, Alphonse Karr: “Shumë miq, pak miqësi.” (Alphonse Karr) “Lumturia përbëhet nga fatkeqësi të evituara.” (Alphonse Karr) "Besoj në Zotin që ka krijuar njerëzimin, jo në Zotin që njerëzimi krijoi.” (Alphonse Karr) “Xhelozia është një miks...
Lajme

Nëse jeni vaksinuar pas infektimit me virus, mësoni çfarë do të ndodhë me trupin tuaj

Sipas një studimi të fundit, nëse infektoheni dhe shëroheni nga Covid-19 dhe më pas vaksinoheni plotësisht, sistemi juaj imunitar ka gjasa të forcohet jashtëzakonisht shumë, duke siguruar një mbrojtje të qëndrueshme kundër të gjitha varianteve të ardhshme. Studiuesit e quajnë këtë “imunitet mbinjerëzor” ose “imunitet hibrid”. Ekipi në Universitetin Rockefeller...
Lajme

E ke logjikën e kalbur, përplasen fort Zogaj dhe Bislimi

Analisti Petrit Zogaj i ka reaguar zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi lidhur me deklaratat për hapjen e arkivave të UÇK’së. Zogaj thotë se “Kosova ka marrë një goditje të mirë në ujdinë e para dy ditëve” në Bruksel. “Logjika e njeriut ne IQ me te larte ne Kosove. Po thote, arkiva shteterore...
ShowBiz

Konkurrentja e Përputhen: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat

Ritvana, vajza e parë e këtij sezoni të Përputhen po thuhet se ka bërë një deklaratë për meshkujt shqiptarë për të cilën u hap debat në studio. Një nga konkurrentët tha se Ritvana i kishte thënë konkurrentes tjetër se ‘meshkujt shqiptarë s’janë gjë në shtrat”. “Tek dhoma e zhveshjes dëgjova...
Lajme

“Hapja e arkivave të UÇK’së”, reagon Bekim Jashari

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari njëherësh pjesëtarë i familjes së Komandantit Legjendar të Ushtrisë çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislmi i cili tha se janë dakorduar me palën serbe që të hapen të gjitha arkivat, duke përfshirë edhe ato të Kosovës...
Lajme

Tragjike në Durrës, mbytet një pushues

Pasditen e sotme, një turist polak është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë, rreth orës 16:40, në lagjen nr.13, është mbytur duke u larë në det shtetasi polak me iniciale J. B., 68 vjeç. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes....
Lajme

36 këpucë për 36 jetët e humbura nga vetëvrasja në vitin 2020

‘Linja e jetës’ qendra telefonike për parandalimin e vetëvrasjes ku çdo thirrje është plotësisht anonime dhe trajtohet pa gjykime, sot në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në Prishtinë, ka vendosur 36 lule për të gjithë personat e prekur nga vetëvrasja në vitin 2020 dhe jo vetëm, përcjellë KultPlus. “36 lule për të...
ShowBiz

“Cila është pjesa më sensuale e trupit tënd që i tërbon meshkujt?”/ Konkurrentja e re e ‘Përputhen’ ngrihet në këmbë dhe i lë të gjithë pa fjalë (VIDEO)

“Cila është pjesa më sensuale e trupit tënd që i tërbon meshkujt?”, ishte kjo pyetja që iu drejtua Adës dje në “Përputhen”. Menjëherë Ada u përgjigj dhe tha se për këtë duhet pyetur ai që bëri pyetjen. Jurgeni tregoi se e ka bërë ai pyetjen dhe tha se tek Ada...
1 2 3 7
Page 1 of 7