archive9 Shtator, 2021 - 23:05

Lajme

Çun Lajçi i nervozuar: Boll ma edhe ti Albin se s’je ‘baba sheh’!

Ndonëse një periudhë kohore ishte mbështetës i madh i Kurtit, aktori Çun Lajçi kësaj radhe është treguar i ashpër me kryeministrin e vendit. Përmes një shkrimi në Facebook, Lajçi ka shkruar se populli dëshiron vepra, e jo vetëm fjalë, shkruan Gazeta Online “Reporteri.net“. Tutje ai i është drejtuar Kurtit duke...
Biznes

Nga pasnesër shtrenjtohen kafetë, kaq do të kushtojnë

Çmimi i produkteve të ngrohta si kafja e çaji do të rritet nga data 11 e këtij muaji në Mitrovicë. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në emër të kafeterive të qytetit. Në njoftim thuhet se kjo ngritje e çmimeve vjen si pasojë e rritjes së çmimeve të...
Lajme

Dikur thoshte “Është e çuditshme në Kosovë, njerëzit bëhen ministra, për t’u bërë kryetarë komunash”, sot Kurti ka zgjedhur ministrin e shëndetësisë për kryetar Prishtines

Vetëvendosja ka zgjedhur që në Prishtinë të kandidojë me ministrin aktual të Shëndetësisë, Arben Vitinë. Ani pse kohë më parë i pari i VV’së dhe njëkohësisht kryeministër shteti, Albin Kurti, thoshte se në Kosovë njerëzit po bëhen ministra, që më pas të bëhen kryetarë komunash. Kurti në një studio televizive...
1 2 3 8
Page 1 of 8