archive8 Shtator, 2021 - 23:50

Lajme

Kryeministri Kurti reagon pas vrasjes së dyfishtë në Pejë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas vrasjes së dyfishtë në Pejë ku të vdekur mbeten dy zyrtarë të PDK-së. Të vrarë kanë mbetur kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj, si dhe ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj, ndërkohë që është plagosur edhe...
Lajme

Reagon PDK’ja për vrasjen e Astrit Ademajt e Blerand Kadriajt

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur sonte në qytetin e Pejës ku viktima janë dy zyrtarë të PDK-së. Të vrarë kanë mbetur kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj, si dhe ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj, ndërkohë që është plagosur edhe një person tjetër....
Lajme

Reagon ministri Xhelal Sveçla për vrasjen e dyfisht në Pejë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reagur pas vrasjes tragjike që ka ndodhur sonte në Pejë ku të vrarë mbetën dy persona dhe një tjetër i plagosur. Sevaçla ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave dhe ka njoftuar se personi i plagosur në këtë ngjarje është arrestuar. “Sapo më...
Sporti

Kosova e pafat, humbet nga Spanja në Prishtinë

Kosova është mposhtur nga Spanja, por ka treguar një nga ndeshjet më të bukura së fundmi. Spanja arriti të fitonte me me rezultat të pastër 0:2, falë një goli të shënuar nga Fornals në minutën e 32-të të ndeshjes dhe një tjetri të Ferran Torres në minutën e 89-të Përveç...
Lajme

Krejt çka dihet për vrasjen e dyfishtë në Pejë

Një tragjedi ka ndodhur sot afër shkollës së mesme ekonomike “Ali Hadri” në Pejë. Dy zyrtarë të PDK-së janë vrarë teksa edhe një person është plagosur në një ngjarje të paprecedentë për vendin tonë ku dy zyrtarë të lartë politikë vriten pak kohë para zgjedhjeve lokale. Rreth orës 20 është...
Lajme

Detajet e fundit nga ngjarja tragjike në Peja

Dy persona kanë vdekur sot në orët e mbrëmjes në Pejë, derisa një person tjetër është plagosur. Personat e vrarë janë zyrtarë të PDK-së, kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj. Policia ka konfiskuar dy armë nga vendi ngjarjes ku...
Lajme

Si ndodhi ngjarja në Pejë? – Flasin nga Policia e Kosovës

Sonte ka ndodhur një ngjarje tragjike në Pejë, ku kanë mbetur të vrarë dy persona. Sinjali mëson se dy të vrarë janë kandidati për kryetar të Pejës nga radhët e PDK-së, Astrit Ademaj, dhe ish-kandidati i PDK-së për Deçanin, Blerand Kadriaj. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës,...
1 2 3 9
Page 1 of 9