archive7 Shtator, 2021 - 22:12

Lajme

Kosovarja shahet, fyhet dhe kërcënohet me jetë nga komentuesit

Një e re kosovare ka marr shumë komente fyese e kërcënuese për shkak të një videoje të publikuar në rrjetet sociale. Ajo kishte publikuar një video me një këngë në gjuhen serbe, e pas kësaj kanë pasuar komentet fyese e kërcënuese, bile ka të tilla që ia kanë zbuluar edhe...
Lajme

Debaton ashpër me nënën e tij dhe i vë flakën shtëpisë

Një banesë u përfshi nga flakët pasditen e sotme në Vlorë. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:20 në lagjen “Partizani”. Zjarri shkaktoi dëme të shumta materiale, ndërsa nga të dhënat paraprake nga grupi hetimor që është ngritur për rastin mësohet se flakën shtëpisë ia ka vendosur djali pas debatit me nënën....
Lajme

Ky do të jetë moti për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur për motin që do të mbajë nesër e pasnesër në vend. IHMK në një komunikatë ka bërë të ditur se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth viseve malore parashihen të sjellin riga të...
Lajme

Prej 15 shtatorit paralajmërohet reciprociteti për targat e veturave me Serbinë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka paralajmëruar pas takimit të sotëm me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, se Kosova nuk do të pranojë zgjatjen e marrëveshjes së përkohshme për targat e veturave përtej 15 shtatorit, kur edhe skadon afati i kësaj marrëveshje të arritur shumë vite më...
Lajme

Nga sot një qytetar mund të caktojë termine për 10 persona

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga sot e tutje një qytetar mund t’i bëjë 10 termine për po aq persona të tjerë. Këtë e ka konfirmuar MSH-ja përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. “Caktimi i terminit për vaksinim për persona të tjerë nga sot mund të...
Lajme

Ky shtet konfirmon rastet e para të variantit “Mu” të COVID-19

Varianti “Mu” i COVID-19 është zbuluar në të paktën dy persona në Turqi. I identifikuar për herë të parë në Kolumbi këtë janar, varianti “Mu” deri tani është gjetur në 39 vende teksa kohët e fundit u klasifikua si një “variant interesi” nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, shkruan Anadolu, transmeton...
Lajme

E kobshme: 2-vjeçari humb jetën nga Covidi, po trajtohej në QKUK

Virusi korona i ka marrë jetën edhe një fëmije 2 vjeçar, i cili ishte i shtrirë në klinikën e Pediatrisë. Kështu ka bërë të ditur përmes një postimi në ‘Facebook’, gazetari për shëndetësi, Bujar Vitija. Sipas tij, fëmija kishte edhe diagnoza të tjera. “Ka humbur jetën nje femije dy vjeç...
Lajme

E dhimbshme/ I riu nga Kllokoti humb jetën nga COVID-19

Besir Rexhepi nga fshati Mogillë i komunës së Kllokotit është viktima e radhës e koronavirusit në Kosovë, raporton Gazeta Sinjali. Lajmin për vdekjen e të riut e ka bërë të ditur vëllai i tij, përmes një postimi në Facebook. “Me dhimbje të madhe dhe pikëllim të thellë, ju njoftojmë se...
1 2 3 7
Page 1 of 7