archive5 Shtator, 2021 - 23:31

Lajme

Javë e zezë në Kosovë: 171 persona vdesin nga koronavirusi

E hënë 30 gusht - Instituti Kombëtar publikon raportin 24 orësh dhe njofton se 20 persona kanë humbur jetën nga COVID 19-të. Në mesin e tyre dy qytetarë të moshës mes 40 dhe 50 vjeç. Shifrat e të vdekurve u rriten një ditë më pas. Të martën njoftimet zyrtare bëjnë...
Lajme

Ky është 41-vjeçari që u godit për vdekje nga vetura në Pejë

Agim Elezaj është 41-vjeçari i cili u godit për vdekje nga një veturë mbrëmë në Jabllanicë të vogël të Pejës, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali gjatë ditës së sotme e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë Rajonale të Pejës, Driton Rugova. “Mbrëmë rreth orës 20:25 policia është informuar për...
Lajme

Foshnja 3 javëshe i vdiq nga COVIDI, kjo është gjendja e nënës

Një foshnje 3-javëshe nuk i ka mbijetuar betejës me virusin, ajo ka ndërruar jetë pasditen e djeshme në Klinikën e Neonatologjisë në QKUK, shkruan Gazeta Sinjali. Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës të Klinikës së Neonatologjisë, Hajrie Ismaili thotë se gjendja e nënës së foshnjës është e mirë. Sipas saj të...
Sporti

PAMJE: Vije goli i parë në takimin Kosovë – Greqi

Greqia është duke e mposhtur Kosovën 1:0 pas pjesës së parë të ndeshjes së Grupit B kualifikues për Kupën e Botës, që po zhvillohet në Prishtinë. Anastasios Douvikas e kaloi Greqinë në epërsi në minutën e 45-të, raporton Gazeta Express. Ai arriti t’i ikën mbrojtjes kosovare dhe e mposhti Arijanet...
Lajme

Eksluzive: Kjo është gjelltorja në të cilën dyshohet se u helmuan shumë qytetarë nga Prishtina

Janë helmuar disa persona nga ushqimi në fshatin Trudë të Komunës së Prishtinës. Helmimi dyshohet se ishte shkaktuar pasi një familje kishte porositur ushqim për dhjetëra persona të cilët kishin marrë pjesë në një të pame së fundi. Për shkak të dyshimeve, tani është mbyllur përkohësisht biznesi ku ishte porositur...
Sporti

Ndërpritet ndeshja Brazil – Argjentinë

Ndeshja kualifikuese mes Brazilit dhe Argjentinës për Kupën e Botës 2022 në Amerikën Jugore është ndërprerë deri në një vendim të radhës, pasi autoritetet braziliane u futën në fushë dhe tentuan t’i arrestojnë futbollistët vizitorë. Autoritetet shëndetësore të Brazilit dhe policia u futën dhe fushë dhe tentuan t’i kapin me...
1 2 3 7
Page 1 of 7