archive4 Shtator, 2021 - 22:36

Lajme

Dy aksidente trafiku në Lipjan/ Policia jep detaje

Dy aksidente trafiku kanë ndodhur sonte në Lipjan. Njëri ka ndodhur në rrugën “Hajredin Bajrami”, kurse tjetri në rrugën “Fehmi Agani”. Policia ka dhënë detaje më shumë lidhur me këto aksidente. “Sot rreth orës 19:30, në rrugën “Hajredin Bajrami” në Lipjan, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy...
Lajme

Anesteziologia e Intenzivës: Shtatzëna 28-vjeçe që vdiq nuk kishte sëmundje tjera pos COVID-19, edhe dy gra tjera në gjendje të rëndë

Infektimi me coronavirus doli të jetë me fatalitet edhe për 28-vjeçaren shtatzëne nga Vushtrria, Liberta Selaci. Mbrëmjen e së premtes ajo humbi betejën me këtë virus, derisa as foshnja e saj nuk mundi të mbijetojë. Selaci ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë, derisa anesteziologia në Repartin e Mjekimit Intenziv,...
Lajme

Hoxha i njohur në gjendje të rëndë pas infektimit me COVID

Hoxha i njohur nga Mitrovica, Faruk Sinani, është infektuar me COVID-19 dhe është në gjendje të rëndë. Lajmin për gjendjen e tij e ka dhënë kolegu, hoxhë Shkelzen Hoxha, i cili ka kërkuar të lutein për të. Sipas Shkëlzen Hoxhës, Faruk Sinani është në gjendje të rëndë pasi virusi ka...
Lajme

Plagoset me armë zjarri politikani shqiptar

Ish-kreu i Partisë Socialiste në Vaun e Dejës, Nikolin Hubaj është plagosur me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, në afërsi të Shkollës Pyjore, ku 54-vjeçari ka marrë dy plumba në këmbë, teksa ndodhej jashtë makinës së tij. Policia ka njoftuar pas ngjarjes se 54-vjeçari ndodhet në spital,...
Lajme

E trishtë: Covidi i merr jetën edhe një të riu

34-vjeçari Hysni Sejfijaj, nga fshati Gramaqel i komunës së Deçanit dje ka humbur betejën me COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmi është bërë i ditur nga xhaxhai i të ndjerit, Besim Sejfijaj, i cili ka shkruar se ikja e nipit të tij ia këputi shpirtin. “Eu Hysë, nuk i patem fjalt...
1 2 3 6
Page 1 of 6