archive3 Shtator, 2021 - 23:39

Sporti

Ky është futbollisti i Barcelonës që e ngacmoi Elmira Sadrijan

Prezantuesja e sportit, Elmira Sadrija, po komentohet mjaft shumë nëpër mediat rozë. Ajo njihet për prezantimin dhe sharmin i cili e bën të duket edhe më atraktive. Por, a është ngacmuar ndonjëherë nga ndonjë fytyrë publike, ajo rrëfen për herë të parë gjatë emisionit ‘’Libero me Resul Sinanin’’ ‘’Ngacmimi i...
Lajme

Mbi 2.5 milionë euro gjoba për mos respektim të masave

112 mijë e 156 gjoba janë shqiptuar në Kosovë muajt janar-gusht, në bazë të Ligjit për Pandeminë COVID-19. Jo të gjithë qytetarët që janë dënuar i kanë shlyer obligimet. Megjithatë, vlera e deritashme e gjobave që janë paguar shkon mbi 2 milionë e gjysmë euro, shkruan Klan Kosova. Buxhetit të...
Fun

Askush nuk e priste/ Edhe kjo ndodhi në një dasëm

Një dasmë duhet të ketë në qendër të vëmendjes dhëndrin dhe nusen, por ndonjëherë qendrën e vëmendjes e merr e dashura e babait të dhëndrit. Interesante apo jo? Kjo ka ndodhur në dasmën e Jessica-s. Në një postim në Reddit ajo publikoi një video të shkurtër ku shihet e dashura...
Biznes

Rritje alarmuese e çmimeve, edhe buka do të shtrenjtohet

Çmimet botërore të ushqimit shënuan rritje në gusht, pas dy muajsh rënie të njëpasnjëshme, njoftoi sot Organizata e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin dhe Bujqësinë (FAO). “Indeksi i çmimeve të ushqimit të FAO-s u rrit 3,1 për qind nga muaji në muaj, mesatarisht me 127,1 pikë përqindje në gusht”, tha...
Lajme

Kërkohet karantinë totale dhe e rreptë 2 javore në Kosovë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti po shprehet i pakënaqur me masat kundër COVID-19 të miratuara nga Qeveria. Ai po kërkon masa më të rrepta duke përfshirë edhe mbylljen dyjavore. Përmes një statusi në Facebook, Ahmeti ka dhënë disa sugjerime për Qeverinë Kurti. Ky është statusi i tij i...
Shëndeti

Rrushi i bardhë apo i zi? Mësoni cili është më i shëndetshëm

Ndonëse të kufizuara, studimet tregojnë se rrushi në përgjithësi dhe ai i ziu në veçanti janë burime të shkëlqyera të melatoninës. Rrushi është rritur mbi tokë për mijëra vjet dhe i ka ardhur në ndihmë njerëzimit jo vetëm për ushqim por edhe për shëndet. Rrushin e gjejmë në variete, madhësi...
1 2 3 7
Page 1 of 7