archive2 Shtator, 2021 - 22:52

ShowBiz

Humb jetën reperi i njohur, pamje nga aksidenti tragjik

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e para në Atikë, ku ka humbur jetën reperi i famshëm grek, Mad Clip. Ai po drejtonte makinën tip Porsche, kur nuk arriti të kontrollonte shpejtësinë, devijoi nga rruga dhe u përplas me një shtyllë. Raportohet se përplasja ishte aq e...
Lajme

Ja si e quan Haradinaj ministrin Murati

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quajtur hajn të vogël ministrin e financave, Hekuran Muratin. “Ajo çka unë shoh te ky ministër i financave, se jo pa arsye e kanë prue, ky është një hajn i vogël i Kurtit, si një kohë Liburni, Durmishi e...
Lajme

Propozimi i Lumir Abdixhikut, kjo është përgjigja e Qeverisë Kurti

Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti e mbështet propozimin që të shkurtohet fushata e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Ishte kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, që sot doli me ftesë publike drejtuar Albin Kurtit në cilësinë e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, kryetarit të PDK-së Memli Krasniqi dhe...
Lajme

Alarmon epidemiologu kosovar: Varianti i ri më…!

Epidemiologu Sinan Rizvanolli ka thënë që edhe Kosova mund të rrezikohet nga varianti i ri i COVID 19 i njohur si “mutacion i dyfishtë”. “Për shkak të lëvizjeve të njerëzve shumë të mëdha për një kohë të shkurtër mund të paraqitet në Kosovë dhe ne nuk jemi të mbrojtur nga...
ShowBiz

Ankohet Afrim Muçiqi: Sivjet s’kishte bakshishe

Afrim Muqiqi, drejtor i departamentit te estradës në Odën e Hotelerisë së Kosovës ka folur për punën e tyre gjatë këtij viti. Ai tha se këtë vit nuk fituan si në vitet e mëparshme. Këngëtari tha se këtë verë nuk morën shumë bakshishe. “Kush të ka rrejt e kush të...
Lajme

Policia po kërkon këtë person, i dyshuar për këto vepra

Policia e Kosovës ka njoftuar se Femija Kastratin, i cili po dyshohet për veprën penale “Organizim i Skemave Piramidale dhe Bixhozit të paligjshëm”, e ka shpallur në kërkim. Policia ka publikuar fotografinë e të dyshuarit, ndërsa thotë se i F.K nuk është përgjigjur asnjëherë ftesave për intervistim. Komunikata e plotë...
Lajme

E rëndë: Covidi i merr jetën edhe një të riu kosovar

Një 40-vjeçar nga Juniku ka vdekur më 30 korrik, si pasojë e koronavirusit. Për vdekjen e tij ka njoftuar kjo komunë, duke shkruar se i trishtë ishte lajmi për ndarjen e hershme të Leonard Jasiqit. “I papritur dhe i trishtë lajmi për ndarjen e hershme nga jeta të bashkëqytetarit, djalit...
Lajme

Detaje të reja, si dhe pse ndodhi rrahja e tri vajzave në Prishtinë!!

Sot në Prishtinë te rruga “Ahmet Krasniqi” tri vajza u rrahën nga një person. Në videon e publikuar në rrjetet sociale, shihet personi që i sulmon tri vajzat nga Shqipëria, që me profesion janë masazherka me një mjet në dorë. Indeksonline në lidhje me këtë rast ka kontaktuar Zëdhënësen e...
Sporti

Përfundon takimi, Kosova kthehet me fitore ndaj Gjeorgjisë

Kombëtarja e Kosovës e ka mposhtur Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2022. “Dardanët” arritën të mposhtin Gjeorgjinë me rezultat 0-1, shkruan Gazeta Online “Reporteri.net”. Ky ishte edhe goli i vetem i shenuar nga Kosova ne kete takim, ku realizoi bukur me koke, Vedat Muriqi, kështu Kosova kthehet...
1 2 3 6
Page 1 of 6