archive1 Shtator, 2021 - 23:17

Lajme

Çun Lajçi nga Qendra e vaksinimit u reagon atyre që po e kërkojnë dorëheqjen e ministrit Vitia

Aktori dhe shkrimtari i njohur Çun Lajçi, është vaksinuar sot kundër COVID-19, në qendrën e vaksinimit “Salla 1 tetori”. Lajçi përmes një postimi në Facebook ka hedhur poshtë “dezinformatat e analistëve të opozitës” se nuk ka vaksina, përcjell Observeri. Lajçi ka thënë se në qendrën e vaksinimit gjithçka ishte në...
Lajme

“Qeveri pa ide, pa eksperiencë, e paaftë dhe e papërgjegjshme”

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj vazhdon të kritikojë Qeverinë Kurti për menaxhim të pandemisë, ku thotë se keqmenaxhimi po vazhdon të thyejë rekorde të zeza. Përmes një postimi në Facebook, Zemaj ka listuar problemet me të cilat po përballen qytetarët, stafi shëndetësor. Postimi i plotë pa ndërhyrje: Qeveri pa ide,...
Lajme

E dhimbshme: Vdes një 15-vjeçare, ishte e infektuar me COVID-19

Një vajzë 15-vjeçare nga Tetova ka vdekur në Klinikën Infektive në Shkup, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi, konfirmuan autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut. Sipas tyre, vajza u soll në gjendje shumë të rëndë nga spitali i Tetovës, ku u trajtua për dy ditë. Sipas raportit mjekësor, pacientja nuk...
ShowBiz

U ribashkua me Robertin? – Nora më në fund tregon gjithçka

Këngëtarja, Nora Istrefi ka bërë një deklaratë lidhur me zërat se ajo dhe Robert Berisha janë ribashkuar pasi shkuan bashkë në bregdetin turk. Nora tha se nuk ka ribashkim mes tyre, ndërsa thotë se raportet me ish-burrin janë të njëjta sa i përket dashurisë, gjithsesi vazhdon të takohet me të...
Lajme

Sëmundja që po vret me dhjetëra fëmijë

Të paktën 50 persona, pjesa më e madhe e të cilëve fëmijë, kanë ndërruar jetë javët e fundit në shtetin verior të Indisë, Uttar Pradesh. BBC raporton se shumë prej tyre kishin temperaturë të lartë, dhimbje të kyçeve, dhimbje koke e dehidratim. Në disa raste, ata patën edhe skuqje të...
Lajme

Nisma i ‘bashkohët’ PDK-së

Nisma Socialdemokrate dega Lipjan i ka dhënë përkrahje kandidatit të PDK-së, Hyzer Rizanit, për kryetar të komunës. Kështu ka njoftuar vetë Rizani përmes një postimi në Facebook, shkruan Indeksonline. Ai u shpreh se kryetari i Nisma Socialdemokrate, Heset Sahiti me strukturat e përbashkëta kanë dhënë zotimin se në zgjedhjet e...
Lajme

A do të shtyhen zgjedhjet lokale të 17 tetorit?

Shtyrja e zgjedhjeve lokale për shkak të përhapjes së Covid-19 nuk po shihet si opsion. Sipas njohësve të sistemit zgjedhor, fushata zgjedhore e cila është paraparë të fillojë më 16 shtator duhet të zhvillohet pa prani fizike për mes platformave online dhe videospoteve. Pak javë para se të fillojë zyrtarisht...
Lajme

NISMA e përkrah kandidatin e PDK-së për kryetar në këtë komunë

Nisma Socialdemokrate dega Lipjan i ka dhënë përkrahje kandidatit të PDK-së, Hyzer Rizanit, për kryetar të komunës. Kështu ka njoftuar vetë Rizani përmes një postimi në Facebook, shkruan Indeksonline. Ai u shpreh se kryetari i Nisma Socialdemokrate, Heset Sahiti me strukturat e përbashkëta kanë dhënë zotimin se në zgjedhjet e...
Lajme

Gëzim Kelmendi e porosit Albin Kurtin: Lexoje librin e Omer ibn AbdulAzizit

Kryetari i partisë “FJALA”, Gëzim Kelmendi e ka porositur kryeministrin Albin Kurti që ta lexojë një libër të autorit Omer ibn AbdulAzizit. “I nderuar kryeministër Kurti, lexoni pak për Omer ibn AbdulAzizin!”, ka thënë Kelmendi, përcjellë në një komunikatë partia e tij, raporton Express. Njëri ndër udhëheqësit e drejtë të...
1 2 3 6
Page 1 of 6