archiveShtator 2021

Lajme

Vdes një person në orët e mbrëmjes në Vushtrri

Gazeta Sinjali raportoi sonte për një aksident trafiku në Vushtrri, ku vetura ka goditur një këmbësor. Policia ka njoftuar se 56-vjeçari që u godit ka humbur jetën në QKUK. “Në aksident është përfshirë një automjet me targa vendore që ka goditur këmbësorin-viktimën E. Xh., 56 vjeçar, i cili si pasojë...
Lajme

Festoi me shampanjë për “liberalizimin e vizave” për qytetarët e Kosovës, Çollaku: Qeveria Kurti është qeveri e afisheve, nuk kanë kapacitet patriotik

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Bekim Çollaku, ka komentuar marrëveshjen e arritur sot në Bruksel mes Kosovës e Serbisë lidhur me targat e automjeteve, duke thënë se kjo marrëveshje është një kthim mbrapa në kuadër të dialogut mes dy vendeve. Çollaku ka thënë se Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin...
Lajme

Aksident në Vushtrri, e pëson një këmbësor

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Vushtrri, me ç’rast një veturë dyshohet se e ka goditur një këmbësor. Siç shihet në disa pamje të publikuara në media, në vendin e ngjarjes ka arritur edhe autoambulanca. Gazeta Sinjali ka kontaktuar me Policinë rajonale në Mitrovicë, por të njëjtit kanë deklaruar...
Lajme

Marrëveshja për targat, reagon edhe NATO

NATO-ja tha përshëndeti marrëveshjen midis Kosovës dhe Serbisë për ç’tensionimin e situatës në veri të Kosovës. Në një deklaratë për media, zëdhënësja Oana Lungescu tha se misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, “do të luajë një rol themelor, për të siguruar zbatimin efektiv” të marrëveshjes. Që nga 20 shtatori,...
Lajme

Pamje nga provat operative të Njësisë ushtarake Ghurka në Kosovë

Njësia unike ushtarake Ghurka ka kryer Provat Operative në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali Kështu është bërë e ditur nga Ushtria Britanike përmes një postimi në Twitter. Në postim thuhej se njësia demonstron aftësinë e tyre për të hyrë me shpejtësi në çdo rajon në mbështetje të aleatëve të NATO-s. Ghurkas...
Lajme

Rrjedhja e gazit gati shkakton tragjedi, 7 të plagosur nga shpërthimi në ndërtesën në Bruksel

Shtatë persona u plagosën për shkak të një shpërthimi gazi në një ndërtesë apartamentesh në komunën e Koekelberg, Bruksel të enjten pasdite. Fasada e katit të gjashtë u shkatërrua plotësisht, por të gjitha katet e tjera gjithashtu pësuan dëme. Shpërthimi u shkaktua nga një rrjedhje gazi, sipas brigadës zjarrfikëse të...
Lajme

Stuhi e fortë në Gjermani

Një tornado e fuqishme ka goditur qytetin gjerman të Kiel, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale dhe lënduar disa persona. Policia, zjarrfikëset dhe ekipet e shpëtimit ndodhen aktualisht në vendngjarje. Videot të cilat kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale tregojnë imazhe të pemëve të shkulura dhe shtëpive të dëmtuara. Autoritetet...
1 2 3 220
Page 1 of 220