archive3 Gusht, 2021 - 22:59

Lajme

Përurohen dy vepra të autorit të ndjerë Prof. Dr. Riza Smaka

Në Institutin Albanologjik të Prishtinës, me 31 Korrik 2021, u mbajt përurimi i dy veprave të fundit të autorit tashmë të ndjerë, para shtatë muajsh, Prof. Dr. Riza Smaka: 1. “Redimilitacioni i gabuar dhe demarkacioni i pakryer i kufirit administrativ të Kosovës dhe Malit të Zi”, me redaktor prof. Dr....
Lajme

Ambasada gjermane në hall me terminet për viza pune

Nga një korriku Ambasada e gjermanisë në Kosovë ka filluar pranimin e terminëve dhe aplikacioneve për viza pune sipas “Punësim sipas nenit 26, Urdhëresa e Punësimit (Rregullorja për Ballkanin Perëndimor), mirëpo kërkesat e mëdha për caktimin e një termini kanë bërë që faqja e ambasadës të bie. Në një përgjigje...
Lajme

Një i vdekur dhe 110 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 110 raste të reja të infektuara me COVID-19. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit janë shëruar dy persona nga koronavirusi....
Shëndeti

Kjo grua piu një vit rresht ujë me limon dhe mjaltë dhe nuk do e besoni dot se sa të mira pati për shëndetin e saj

Për të mirat shëndetësore të mjaltës dhe limonit është shkruar shumë herë. Megjithatë, një grua e quajtur Crsytal Davis ka vendosur ta provojë kombinimin e këtyre dy produkteve për t’i parë vet përfitimet shëndetësore. Ajo kishte filluar rrugëtimin e saj njëvjeçar ku kishte konsumuar vetëm ujë të vaktë me limon...