archive1 Gusht, 2021 - 23:25

Lajme

Tërmet në Kosovë

Një tërmet është ndjerë në orët e vona të mbrëmjes të së dielës në Kosovë. Tërmeti thuhet se ka pasur epiqendrën në Maqedoninë e Veriut. Shkalla e tërmetit ka qenë 3.3 Rihter. Kohet e fundit ka pasur edhe tërmete të tjera në rajon. dridhje të tokës ka pasur dridhje në...
Lajme

Turqi, turistët të tronditur nga zjarret në Bodrum po evakuohen

Turistët janë evakuar nga brigjet në jug perëndim të Turqisë, ku flakët po kërcënojnë tani edhe hotelet e banesat. Operacionet po drejtohen nga njësitë e rojes bregdetar ndërsa autoritetet u kanë bërë thirrje anijeve dhe jahteve private që të ndihmojnë në përpjekjet e evakuimit. Në qytetin e Bodrumit deri tani...