archiveGusht 2021

ShowBiz

Adriana Matoshi: I uroj të gjithë femrave një mashkull si i dashuri im, është bekim nga Zoti

U bë kohë që Adriana Matoshi është në lidhje dashurie me futbollistin Keith Owen Groeneveld. Aktorja, njëherit edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës po shijon në maksimum romancën me të, teksa tani çifti po ndodhen në pushime, shkruan Gazeta Online “Reporteri.net“. Në llogarinë e saj në Instagram, Matoshi ka publikuar...
Lajme

Policia fillon inspektimet pas orës policore

Që nga dita e hënë në Kosovë ka nisur të aplikohet ora policore për shkak të rasteve të ngritura me COVID-19. Nga ora 22:00 deri në ora 05:00 e mëngjesit qytetarëve u ndalohet të lëvizin pa pasur ndonjë arsye specifike. Me këtë rast me hyrjen në fuqi të ndalesës së...
Lajme

Propozohet mbyllje totale në vend!

Mjeku infektolog në universitetin e Mjekësisë në Prishtinë, Ilir Tolaj hodhi akuza ndaj qeverisë për situatën e rëndë të krijuar me koronavirusin në Kosovë me veprimin e saj të ngadaltë dhe heqjen e masave për shumë aktivitete. Ai tha se lejimi i dasmave, lokaleve të natës dhe disa aktiviteteve të...
Lajme

Vetëm gjatë gushtit vdiqën 238 persona nga COVID-19 në Kosovë

Numri i lartë i infektimeve, rritja e rasteve të vdekjes dhe mbingarkesa e spitaleve si pasojë e shfaqjes së variantit “Delta” të COVID-19 e karakterizuan muajin gusht të këtij viti në Kosovë. Si asnjëherë më parë, numri i infektimeve gjatë këtij muaji është regjistruar në shifrën rekord prej 36 mijë...
Lajme

Mbytet një kosovar në bregdetin shqiptar

Një pushues nga Kosova është mbytur në bregdetin shqiptar të Shëngjinit. Policia e Lezhës njoftoi se rreth orës 17:25, në plazhin e Shëngjinit, Lezhë, dyshohet se është mbytur në det shtetasi J.B., 76 vjeç, banues në Kosovë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të...
Lajme

Edhe një i ri humb betejën me Covid-19

Deputetja e PDK-se Blerta Deliu ka njoftuar se edhe një person nga Drenica ka humbur jetën nga COVID-19, ndonëse nuk ka bërë të ditur moshën e tij. Deliu ka shprehur ngushëllime familjarëve të tij, teksa ka vlerësuar lart figurën e të ndjerit, shkruan Gazeta Express. “Edhe një djalë i ri...
1 2 3 19
Page 1 of 19