archive29 Korrik, 2021 - 21:35

Biznes

Bankat islame në Kosovë jepin kredi pa kamatë, por jo pa fitim

Tri institucione mikrofinanciare islame në Kosovë lëshojnë kredi pa kamatë për klientët e tyre, por me fitim për ta. “Start”, “TIMI Invest” dhe “Pro Finance Home”, janë institucione të licencuara nga Banka Qendrore e Republikës se Kosovës (BQK). Zyrtarë të kësaj banke pranojnë se “Start” dhe “TIMI Invest” janë të...
ShowBiz

Fansi i ‘çmendur’ pas Taynës, ia puth dorën në koncert!

Reperja e famshme, Tayna ka arritur të bëjë për vete numër të madh fansash. Gjatë performancave të saj në koncerte të ndryshme, asaj i kanë ndodhur shumë të papritura, shkruan Indeksonline. Së fundmi, duke dhënë një performancë të shkëlqyer një fans i flaktë nga pamundësia për ta parë nga afër,...