archive28 Korrik, 2021 - 15:34

Lajme

Temperatura përvëluese sot në Kosovë, keni kujdes

Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do të mbeten të qëndrueshme edhe për sot dhe ditët vijuese, duke krijuar mot shumë të nxehtë dhe me vapë, njoftom IHMK. Nëpër disa zona parashihen vranësira, kryesisht rreth relievit malor, ku parashihet edhe ndonjë rigë e dobët. Temperaturat minimale...