archive27 Korrik, 2021 - 21:22

Sporti

Ambasada e SHBA’së: Gratë e Kosovës janë të forta dhe të vendosura

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka uruar Nora Gjakovën për medaljen e artë, njëherit të tretën në historinë e Kosovës. Në një postim të ambasadës, të shoqëruar me fotografinë e Majlinda Kelmendit, Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës ka shkruar se fitorja e Norës i ka demonstruar botës se gratë kosovare...
Lajme

Nisen për në Kosovë të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Kroaci

Mërgimtarët të cilët i shpëtuan aksidentit tragjik me dhjetë viktima në Slavonski Bord të Kroacisë, të mëngjesit të së dielës, janë nisur para gjysmë ora për në Kosovë, raporton Gazeta Sinjali. Medium kroat 24sata ka publikuar pamje nga nisja e të mbijetuarve për në Kosovë. Ministri i Punëve të Brendshme...