archive25 Korrik, 2021 - 22:51

Lajme

Pamje nga vizita e Kurtit në spitalin e Brodit ku po trajtohen kosovarët e lënduar nga aksidenti ne Kroaci

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka arritur në Slavonski Brod të Kroacisë. Ai është mirëpritur nga kryeministri kroat Andrej Plenkoviq ku së bashku, ata kanë vizituar spitalin e Slavonski Brodit, ku ishin vendosur të lënduarit në aksidentin e autobusit këtë mëngjes,raporton HRT, përcjell Insajderi. “Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka...
Lajme

Aksidenti tragjik në Kroaci/ Këto janë dy viktimat nga Gjakova

Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe 44 të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm, fillimisht ishte e vështirë për t’i identifikuar, disa orë pas tragjedisë, policia arriti të bënte lidhjen e viktimave me dokumentet e tyre, raporton Gazeta Sinjali. Në mesin e...
Lajme

Tragjedi në Kroaci! Çun Lajçi e quan gjakprishur Valon Sylen

10 persona të vdekur, 44 të lënduar, prej tyre 15 janë me lëndime më të rënda, është bilanci i aksidentit të rëndë që ka ndodhur në Slavonski Brod të Kroacisë, ku një autobus me mërgimtar nga Kosova që po udhëtonin nga Frankfruti i Gjermanisë drejt Kosovës është vetaksidentuar. Tashmë është...